e-avīze 2014./2015.

e-avīze 2014./2015.

 

 

Lido un Cinevilla_1           DEJU DIENAS Stalbes vidusskolā

            8.-9.jūlijā skolā tika organizētas deju dienas 4.-8.klases skolēniem, lai kopā pavadītu laiku, kā arī sagatavotu koncertprogrammu, ar kuru uzstāties Rīgā, atpūtas kompleksā LIDO, Bērnu un jauniešu dziesmu un deju svētku ietvaros.

Deju dienu ietvaros bija iespēja dejot ne tikai tautiskās dejas, bet arī pasniedzējas Kitijas Dzērves vadībā apgūt klasisko deju, savukārt pasniedzējas Alises Putniņas vadībā- improvizācijas dejas kustības.

Orientēšanās skolotājas Aijas Alksnes vadībā tika organizētas sportiskās aktivitātes , kurās izšķirošais nebūt nebija fiziskais spēks, bet gan atjautība, zināšanas, pat aktiermeistarība.

VPDK “Straupe” dejotājs Lauris Berkulis organizēja vakara filmu –„Solis augšup”. Taču ar filmas noskatīšanos vakars nebūt nebeidzās. Aktu zālē, kurā gulējām , kņada turpinājās un skolēnu atkalredzēšanās prieks turpinājās teju līdz trijiem naktī.

10. jūlija rītā devāmies uz Rīgu.

Pēc uzstāšanās atpūtas kompleksā LIDO, ieturējuši pusdienas, devāmies ekskursijā uz kinopilsētiņu Cinevilla, kur piedalījāmies specefektu šovā. Te ikvienam bija iespēja piedalīties dažādu kadru uzņemšanā un izmēģināt savu aktiermeistarību, kā arī no sirds izsmieties un jautri pavadīt laiku.

 Neskatoties uz to, ka slodze šajās dienās nebija maza, vislielākais prieks un gandarījums ir par to, ka jaunajai dejotāju paaudzei šīs dienas patika un ikkatrs no viņiem atzina, ka vēlētos ko tādu piedzīvot atkal.

 Paldies pasniedzējiem, bērniem, vecākiem, kas atbalstīja savus bērnus deju dienu laikā.

                                                                                                          Direktores vietniece audzināšanas jomā A.Šūmane

 Aspazijas un Raiņa jubilejas pasākums

Aspazijas un Raiņa  jubilejas gada ietvaros 20.aprīlī notika  pasākums, kurā 5.-12.klases skolēni varēja ielūkoties dzejnieku kopējā dzīves ceļā, klausīties vēstuļu fragmentus un skatīties skolēnu veidotos videoklipus. 

Paldies skolēniem, kuri piedalījās jubilejai veltītajās aktivitātēs-video un rokrakstu konkursā, pasākuma organizēšanā!

Kā balva būs brauciens uz Aspazijas māju Dubultos. Uz Jūrmalu dosies:

Anete Dzene, Santa Jogita Emse, Kristers Briedis, Sandis Frīdenšteins, Līga Ūkina, Juta Mocāne, Danute Bērziņa, Beāte Zālīte, Kristīne Ruble, Madara Dakša, Beatrise Reiziņa, Rihards Irklis, Emīls Dakša, Paula Dzene, Markuss Mežvietis.

                                                                  Latviešu valodas un  literatūras skolotāja Inese Kozlovska

         Sporta sacensības

          10.aprīlī Straupē norisinājās volejbola sadraudzības turnīrs starp Straupes un Stalbes pamatskolas skolēniem. 4.-6.klašu grupā gan meitenēm, gan zēniem uzvarēja Stalbes komandas ar rezultātu 2:0. Zēnu komandā spēlēja – Kristaps Krujelis, Sentis Butkus, Emīls Ralfs Paļčevskis, Rihards Irklis, Deivids Bušs un Evija Gūtmane, bet meiteņu komandu pārstāvēja – Paula Dzene, Madara Dakša, Amanda Svikle, Beatrise Reiziņa, Evita Gūtmane, Evija Gūtmane. 7.-9.klašu grupā izspēlēja trīs spēles – zēni, meitenes un jauktā komanda (4 zēni, 2 meitenes).Gan zēnu, gan jaukto komandu cīņā pārāki izrādījās straupieši, uzvarot ar identisku rezultātu 2:0. Spraiga cīņa izvērtās starp meiteņu komandām, kur bija nepieciešams trešais sets un ar rezultātu 2:1 pārākas izrādījās Straupes meitenes. Stalbes zēnu komanda: Mārtiņš Muižnieks, Edijs Dzalbs, Zigmunds Eglītis, Markuss Mežvietis, Eduards Dakša, Gustavs Bērziņš, Mārtiņš Jēkabs Ausmanis. Stalbes meiteņu komanda: Megija Strazdiņa, Juta Mocāne, Santa Jogita Emse, Danute Bērziņa, Kristiāna Dupuša-Mežgaile, Daniela Dupuša-Mežgaile, Estere Elīna Stupaka.

       14 un 15.aprīlī norisinājās starpnovadu skolu sacensības florbolā B(8.-9.klase) un C(6.-7.klase) grupas jauniešiem. Abas komandas izcīnīja 8.vietu 12 komandu konkurencē. Rezultāts varbūt nav tāds, kā cerēts, taču parādītais sniegums un minimālie zaudējumi lielajām skolām ir atzīstami. B grupas Stalbes komandā spēlēja: M.Muižnieks, Z.Eglītis, E.Dakša, M.Mežvietis, M.Strazdiņa, K.Krujelis, E.Šūmanis, E.R.Paļčevskis, G.Tumulis, D.Bušs. C grupas komanda: K.Krujelis, D.Bušs, E.R.Paļčevskis, E.Šūmanis, G.Bērziņš, M.J.Ausmanis, G.Tumulis, R.Irklis, M.Rutkovskis.                          

                                                                                                                                                          Sporta skolotājs Oskars Urbāns

 Rakstu darbi_5      Izstāde – konkurss RAKSTU DARBI

   No 9.  līdz 29. aprīlim Cēsu Izstāžu namā un Cēsu Bērnu un jauniešu centrā ir apskatāma Vidzemes izglītības iestāžu bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa RAKSTU DARBI izstāde.

  Pavisam konkursam tika iesniegti 274 darbi no 19 Latvijas novadiem. Dalībnieki  pētīja sava novada etnogrāfijas rakstu zīmes, ornamentus. Konkursa tēma ir ļoti plaša- jo visi notikumi dabā, sadzīvē atstāj noteiktas pēdas, rakstus, ko skolēni ļoti interesanti un radoši atspoguļoja savos darbos.

  Arī mūsu Stalbes vidusskolas vizuālās mākslas pulciņa skolēni skolotājas Aijas Atvares vadībā piedalās konkursā .

4.klases skolniece Tīna Zaļaiskalna izstrādāja grafisku kompozīciju ar dzīvnieku kažoku rakstiem ‘’Zooloģiskais dārzs’’. Savukārt Elvis Vilciņš un Sandis Frīdenšteins izveidoja reljefu darbu ‘’Ugunskrusts’’ – strādājot ar kontrastkrāsām. Anete Dzene un Santa Jogita Emse savu kompozīciju veidoja no bloka burtiem – E aplikācijas tehnikā veidojot pretēju krāsu nianses. Darba nosaukums ‘’Ekoloģija’’. Šis darbs ir iekļauts 1.kārtas laureātu sarakstā.

  Savukārt floristikas pulciņa 3. klases meitenes Marta, Karlīna, Elīna, Veronika un Kate no stieplēm, kas notītas ar dziju, veidoja telpas dekoru ‘’Rakstu rakstiem izrakstīju’’.

Dekoru ziemas noskaņās no čiekuriem, sasietu zariņu virtenēm un filcētiem putniem darināja floristikas pulciņa 4.klases dalībnieki - Elva, Sabīne, Haralds -  un Roberts (3.klase). Haralds Mednis izstādē piedalās arī ar otru darbu ‘’Mani pupiņu raksti’’- no dažādu krāsu pupiņām līmēšanas tehnikā veidotu kolāžu.

7. klases skolniece Samanta Vilciņa veidoja diptihu no dažādiem ritmiski sakārtotiem dabas materiāliem ar nosaukumu ‘’Mani jūras un dabas raksti’’.

Anetes Dzenes izstrādāto loga-telpas dekoru ‘’Sapņu ķērājs Māras, Pērkona un Jumja zīmēs’’ konkursa žūrija ir ierindojusi 1.kārtas laureātu sarakstā.

Jāpiebilst, ka labākie 1.kārtas laureātu darbi tiks virzīti uz fināla kārtas konkursu Rīgā šīs vasaras XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā.

Bet šobrīd vēl līdz 29. aprīlim aicinām vecākus un visus interesentus apmeklēt šīs  izstādes, jo tik dažādās tehnikās un tik rūpīgi izstrādātus bērnu mākslas darbus redzēt vienkopus negadās bieži. Foto no izstādēm var apskatīt fotogalerijā.

                                                                                                    Floristikas un vizuālās mākslas pulciņu skolotājas Aija Atvare un Adrija Fusa.

Masļeņica - slāvu tautu svētki_27         Masļeņica

Masļeņica ir tradicionālie slāvu tautas svētki, kurus svin vai atzīmē vairāk vai mazāk arī Latvijā.

Mūsu skolā šos svētkus mēs neatzīmējam katru gadu, lai skolēniem neapniktu.  Šogad nolēmām atgriezties pie šiem svētkiem un papildināt  tos. Visu nedēļu  no 16. līdz 20.februārim cepām pankūkas un cienājām viens otru ar tām, staigājot pa klasēm ar dziesmām  un dejām.

Vislabāk tas izdevās 7. un 8. klases skolēniem.

Piektdien, 20. februārī, mūsu  vidusskolas audzēkņi, pedagogi un skolas darbinieki svinēja latviešu Meteņus un slāvu Masļeņicu.

Svētku nedēļas noslēgumā,  pēc stundām  vidusskolas audzēkņi un pedagogi devās uz skolas sporta laukumu, kur notika pasākuma kulminācija- salmu lelles dedzināšana.

10. klases  skolēni Ričards, Alvils un Edgars  visus priecēja ar lieliskiem priekšnesumiem,  sniedza informāciju par Masļeņicu  un Meteņiem.

Ar dzejoļiem un skanīgām dziesmām krievu valodā dažādu sitamo instrumentu pavadījumā sanākušos priecēja 7.klases skolēni Anete, Santa, Kristers.

Ne mazāk svarīga un interesanta bija dūru cīņa - ‘’siena pret sienu’’, daži pamanījās izģērbties līdz pusei, kā to prasa tradīcijas.

 Pirmsskolas un sākumskolas bērni ar savām audzinātājām paspēja arī izcept grilā desiņas un uzkost tās pēc dauzīšanās svaigā gaisā.

 Svarīgākais ir parādīt, ka arī ikdienā starp kultūrām valda mijiedarbība un sapratne.

Vērojot, kā salmu lelle deg ugunskurā, vizinājāmies ar ragaviņām un skaļi priecājāmies, ka ziema lēnām atkāpjas. Pavadot ziemu, tumšais izkūp dūmos, un tad ir laiks uzņemt pavasara enerģiju un gaišumu.

                                                                                                                 Krievu valodas skolotāja Renāte Hmeļņicka

Slēpošanas stafetes Priekuļos Slēpošanas stafetes Priekuļos

     17. februārī starpnovadu slēpošanas stafetēs Priekuļos piedalījās 18 skolēni no mūsu skolas  2. - 9. klases. ‘’D’’ grupas slēpotājus pārstāvēja Rolands Reiziņš, Mārcis Rutkovskis, Sabīne Strazdiņa, Madara Dakša, Beatrise Reiziņa, Rihards Irklis.  ‘’C’’ grupā 2km distancē startēja Paula Dzene, Emīls Ralfs Paļčevskis, Anete Dzene, Gustavs Bērziņš, Sandis Frīdenšteins un Juta Mocāne. Edijs Dzalbs, Elvis Vilciņš, Rihards Armfelds, Estere Elīna Stupaka, Daniela Dupuša-Mežgaile  un Danute Bērziņa cīnījās ‘’B’’ grupā. Labākos rezultātus savās grupās uzrādīja Beatrise Reiziņa un mūsu biatlonists Edijs Dzalbs. Paldies visiem dalībniekiem par izturību un cīņas sparu.

                                                                                                                                          Sporta skolotāja Renāte Hmeļņicka

 

Netradicionālās spēles_17Netradicionālās sacensības 

Stalbes vidusskolā skolēnu dome rīkoja 1.-2. un 3.-4.klasei sportiskas aktivitātes, lai noskaidrotu, kurš ir visveiklākais 1.- 2.klašu grupā, bet pēc tam 3.- 4.klašu grupā.
Tika sarīkotas 5 aktivitātes, kur bērni varēja sacensties sava starpā un labi pavadīt laiku pēc mācību stundām. Skolēni varēja piedalīties kamola tīšanā, kur tika iedota 15 m gara dzija un tā bija jāsatin uz tualetes papīra rullīša. Tad skolēni devās uz  “ziloni”, kur, uzvelkot galvā zeķubikses, bija jānogāž seši šķēršļi. Skolēni varēja piedalīties zābaka mešanā, kur sacensību dalībniekiem bija iespēja mest zābaku, un pēc tam attālums tika nomērīts. Nākamā aktivitāte bija bumbiņu pārnešana, kur dalībniekiem bija minūtes laikā jāpārnes pēc iespējas vairāk bumbiņu no galda uz krēslu. Sacensību dalībnieki vēl varēja priecāties maisu lēkšanas sacensībās, kur zēniem un meitenēm bija jālec ar maisiem uz laiku. 

1.un 2.klašu grupā pirmās trīs vietas katrā disciplīnā ieguva: 

Stafetē ”Maisā”- 1.vieta Amandai Andai Penkai, 2.vieta Artai Ābelītei, 3.vieta Jurim Antonovam 

Stafetē ‘”Zilonis”-1.vieta Emīlam Dārziņam,2.vieta Dāvim Danielam Grabim, 3.vieta Mikam Sandim Rainskim, Samantai Eglei 

Stafetē ”Kamola tīšana”-1.vieta Dāvim Danielam Grabim, 2.vieta Tomasam Zaļajam, 3.vieta Samantai Eglei 

Stafetē”Zābaka mešana”-1.vieta Jurim Antonovam,2.vieta Amandai Andai Penkai, 3.vieta Mikam Sandim Rainskim , 

3.un 4.klašu grupā pirmās trīs vietas  katrā disciplīnā ieguva: 

Stafetē”Kamola tīšana” -1.vieta Diānai Opincānei, 2.vieta Madaram Vilciņam, 3.vieta Sabīnei Strazdiņai 

Stafetē”Zābaka mešana” -1.vieta Robertam Gūtmanim, 2.vieta Mārcim Rutkovskim, 3.vieta Madaram Vilciņam 

Stafetē”Maisā”-1.vieta Mārcim Rutkovskim, 2.vieta Robertam Šūmanim,3.vieta Robertam Gūtmanim 

Stafetē ‘”Zilonis”-1.vieta Kristiānai Martai Antonovai, 2.vieta Elīnai Alisei Petkevičai ,3.vieta Evitai Gūtmanei 

Stafetē’’Ceļojošai apaļais” -1.vieta Evitai Gūtmanei, Sabīnei Strazdiņai, Robertam Šūmanim, 2.vieta Montai Vilciņai, Haraldam Mednim, 3.vieta Veronikai Ruskai, Dairim Mocānam, Elvai Pužulei. 

Pasākums bija izdevies, skolēni guva pozitīvas emocijas un labi pavadīja laiku pēc mācību stundām. Gan dalībniekiem, gan aktivitāšu vadītājiem bija liels prieks par izdarīto, un mēs labprāt šādas aktivitātes sarīkotu vēl, lai iepriecinātu skolēnus.  

                                                                                                                                          Skolēnu domes dalībniece Anete Dzene 

Mēs lepojamies!

Skolas mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji 2014./2015.m.g.

Sākumskolas kombinētās olimpiādes

1.klasē

1.v. -   Karolīna  Brūdere

2.v. – Letīcija  Rozīte

3.v. – Juris  Antonovs

  2.klasē

1.v. – Līga  Laudiņa

2.v. -  Santa Solovjova

3.v. -  Rolands Reiziņš

 3.klasē

1.v. – Alise  Elīna Petkeviča

2.v.-  Roberts  Gūtmanis

3.v. -  Dairis  Mocāns

  4.klasē

1.v. -  Sabīne  Strazdiņa

2.v. -  Armands Ričards Robītis ,  Loreta Lapsiņa

3.v. -  Tīna Marija Zaļaiskalna

 Apvienotā bioloģijas-ģeogrāfijas olimpiāde  8.-9.klasei

1.v. – Zigmunds Eglītis

2.v. -  Mārtiņš Muižnieks

3.v. – Markuss Mežvietis

 Apvienotā bioloģijas-ģeogrāfijas olimpiāde  10.-12.klasei

1.v. – Kristiāna Jānelsiņa

2.v. -  Ligita Jansone

3.v. – Pēteris Kalniņš

  Matemātikas olimpiāde 8.-9.klasei

1.v.  Daniela Dupuša-Mežgaile, Edijs Dzalbs, Emīls Dakša

 Atzinība -  N. Stalaža

 Matemātikas olimpiāde 10.-12.kl.

1.v. – Matīss Jansons

2.v. -  Megija Rudaka

3.v. -  Kristiāna Jānelsiņa

 Latviešu valodas un literatūras olimpiāde 5.klasei

1.v. – Oskars Lasmanis

2.v. – Beatrise Reiziņa

3.v. -  Madara Dakša

 Latviešu valodas olimpiāde 6.klasei

1.v. – Deivids Bušs

2.v. – Kristaps Krujelis

3.v. - Ieva  Zvirgzdiņa

 Latviešu valodas un literatūras olimpiāde 7.klasei

1.v. – Anete Dzene

2.v. – Santa Jogita Emse

3.v. – Juta Mocāne

 Latviešu valodas un literatūras olimpiāde 8.-9.klasei

1.v. – Danute Bērziņa

2.v. – Kristīne Līga Mieriņa

3.v. – Estere Elīna Stupaka

 Latviešu valodas un literatūras olimpiāde 10.klasei

1.v. – Inga Buša

2.v. – Megija Rudaka

3.v. – Edgars Škļarovs

 Latviešu valodas un literatūras olimpiāde 11.-12.klasei

1.v. – Kristiāna Jānelsiņa

2.v. – Ligita Jansone

3.v. – Pēteris Kalniņš

 Matemātikas olimpiāde 5.klasei

1.v. – Beatrise Reiziņa, Rihards Irklis

2.v. – Emīls Dakša

3.v. – Kristīne Leitāne

 Matemātikas olimpiāde 6.-7.klasei

1.v. – Mārtiņš Jēkabs Ausmanis

2.v. – Roberts Laudiņš

3.v. – Deivids Bušs, Juta Mocāne

             

Ziemassvētku koncertuzvedums_14   KUR PAZUDIS ZIEMASSVĒTKU VECĪTIS ? 

Reiz kādos Ziemassvētkos bariņš skolēnu atskārta, ka Ziemassvētki jau ir pienākuši, bet no Ziemassvētku vecīša ne ziņas, ne miņas, nolēma ņemt situāciju savās rokās. Noorganizējuši skolēnu autobusu, visi bija gatavi doties ceļā, ja vien nebūtu kāds šķērslis-direktore. Nolūgušies direktorei, skolēni tomēr devās ceļā sasniegt savu mērķi. Šoferītis Egons gan nebija tik viegli pierunājams,  un bez dziesmas autobuss nekustēja ne no vietas. 

Kādi tik atgadījumi negadījās skolēnu ceļā! Tika ieputināts skolēnu autobuss, un nācās pamatīgi pasvīst, līdz izdevās to izkustināt no vietas, un ne bez rūķu un meiteņu burvestību palīdzības. Tika izbrauktas visas novada malu malas. Gan Raiskums, gan Kūdums, Gan Rozula… un ne bez rezultātiem. Uz Daibes dīķa gulbju bars tika iztraucēts dejojam ap Ziemassvētku vecīša dāvanu maisu. Kur tie to ņēmuši? Nozaguši? Tam gan nav nozīmes, jo, ieraudzījuši skolēnus, tie izbiedēti muka, bet smago konfekšu maisu nespēja panest līdz. 

Sapriecājušies par konfekšu maisu, skolēni laimīgi atgriežas skolā un tikai tad atskārst, ka brauciena mērķis nemaz nav sasniegts. Kur pazudis Ziemassvētku vecītis? Šeit burvestības nepalīdz. Lai cik skumji to būtu atzīt, pašvaldības degviela tika notērēta un nāksies vien iet pie direktores skaidroties… 

 oho- ho- ho….un te viņš ierodas. Piesvīdis, noguris, skriedams pakaļ autobusam, kas aizvedis viņu dāvanu maisu.. 

Un atkal viens stāsts ar laimīgām beigām ir noslēdzies. Bērnu acīs mirdzums,  un Ziemassvētku vecītis dala saldumu paciņas. 

Šādi Ziemassvētku piedzīvojumi norisinājās Stalbes vidusskolā. 

 LAIMĪGU JUMS UN MUMS VIESIEM JAUNO GADU!

                                                                                                                        Direktores vietniece audzināšanas darbā A.Šūmane

 Mēs lepojamies!

Labas un teicamas sekmes mācībās 2014./2015.m.g. 1.semestrī

Klase

Vārds, uzvārds

2.kl.

Arta Ābelīte

 

Kevins Briedis

 

Emīls Dārziņš

 

Edmunds Eglītis

 

Daniels Dāvis Grabis

 

Līga Laudiņa

 

Kristaps Imants Liepiņš

 

Roberts Mednis

 

Kaspars Ozoliņš

 

Rolands Reiziņš

 

Santa Solovjova

 

Markuss Raivo Tauriņš

 

Tomass Zaļais

3.kl.

Marta Kristiāna Antonova

 

Karlīna Gaspersone

 

Roberts Gūtmanis

 

Dairis Mocāns

 

Kristī Ozola

 

Elīna Alise Petkēviča

 

Veronika Ruska

 

Mārcis Rutkovskis

 

Roberts Šūmanis

 

Markuss Vimba

 

Nikola Zaķe

4.kl. 

Loreta Lapsiņa

 

Haralds Mednis

 

Kristiāna Neimane

 

Elva Pužule

 

Armands Ričards Robītis

 

Sabīne Strazdiņa

 

Tīna Marija Zaļaiskalna

5.kl.

Emīls Dakša

 

Madara Dakša

 

Kristīne Leitāne

 

Beatrise Reiziņa

6.kl. 

Deivids Bušs

 

Paula Dzene

 

Evija Gūtmane

 

Kristaps Krujelis

 

Edgars Šūmanis

7.kl.

Mārtiņš Jēkabs Ausmanis

 

Anete Dzene

 

Santa Jogita Emse

 

Keita Kalniņa

 

Roberts Laudiņš

 

Toms Kristiāns Robītis

8.kl.

Megija Strazdiņa

9.kl.

Danute Bērziņa

 

Kristiāns Gaspersons

 

Nadīna Stalaža

 

Estere Elīna Stupaka

11.kl.

Kristiāna Jānelsiņa

 2.a

 Dārta Anna Konca

4.a 

Rebeka Murāne 

Mēs lepojamies!

25.novembrī Pārgaujas skolu Daiļrunas konkursā Stalbes vidusskolu godam pārstāvēja  Juris Antonovs (1.kl.), Līga Laudiņa (2.kl.), Marta Kristiāna Antonova, Roberts Gūtmanis (3.kl.), Elva Pužule(4.kl.), Amanda Vilciņa (5.kl.), Evija Gūtmane (6.kl.), Santa Jogita Emse (7.kl.), Kristīne Līga Mieriņa (8.kl.), Stalbes vidusskolas struktūrvienību – Liāna Podziņa (1.kl.), Artis Drinks (2.kl.), Rebeka Murāne (4.kl.). Sīvā konkurencē godalgoto 3.vietu savās vecuma grupās  izcīnīja Roberts Gūtmanis (1.-3.kl.grupā), Elva Pužule (4.-6.kl.grupā), Santa Jogita Emse (7.-9.kl.grupā). Apsveicam! Interesanti, ka šoreiz kompetentā žūrija ne tikai vērtēja skolēnu sniegumu, bet arī sniedza vērtīgus padomus runātājiem, tādēļ ieguvēji noteikti bija visi dalībnieki. Paldies visiem skolotājiem un vecākiem, kas palīdzēja bērniem sagatavoties!

                                                                                                                                                                                                                Direktores vietniece mācību darbā Inese Lunte

 

Jaunsargu ekskursija uz Daugavpili _6 Jaunsargu ekskursija uz Daugavpili.

15.-16. novembrī mūsu skolas jaunsargu vienība kopā ar 214. vienības jaunsargiem devās ekskursijā uz Daugavpili. Daugavpilī mēs devāmies uz 34. kara bataljonu, kur nakšņojām un spēlējām dažādas interesantas spēles. Nākošajā rītā pēc brokastīm devāmies uz Daugavpils mūri. Ar mūra vēsturi mūs iepazīstināja gids, kurš prata aizraut jaunsargus ar interesantu stāstījumu. Pēc Daugavpils mūra apskates mēs devāmies uz kara muzeju, kurā varēja apskatīt kara tehniku, tankus un citas ar karu saistītas lietas. Ekskursijas laikā iegriezāmies arī Daugavpils skrošu fabrikā, kur iepazināmies ar skrošu ražošanas procesu. Katram no mums bija iespēja šaut ar ieroci. Par spīti tam, ka Daugavpilī bija vējains laiks, mēs izbaudījām šo ekskursiju. 

                                                                                                          10. klases skolniece Diāna Kļaviņa

 

  Mēs lepojamies!

Lāčplēša dienai veltītais skrējiens „Apkārt Rozulai’’ notika 11. novembrī  plkst. 12.30. Sacensībās piedalījās 140 sportisti, no tiem 56 Stalbes vidusskolas pārstāvji.

Labākos  rezultātus 1,5 km distancē  uzrādīja Mārcis Rutkovskis (1.vieta), Edmunds Eglītis (4.vieta), Līga Laudiņa (4.vieta).

 4,5 km distancē ātrākie bija Beatrise Reiziņa (1.vieta), Evita Gūtmane (4.vieta),Inese Lunte un Antra Priedīte (3. vieta).

7 km distancē līderi bija Edijs Dzalbs (1.vieta),Mārtiņš Muižnieks ( 3.vieta),Danute Bērziņa (1.vieta), Estere Elīna Stupaka (2.vieta), Megija Strazdiņa (3.vieta), Gustavs Bērziņš (1.vieta), Alvils Zauers (1.vieta), Matīss Jansons (3.vieta), Adrija Santa Kursīte (4.vieta), Pēteris Kalniņš (4.vieta).

                                                                                                                                                                                                                                                                                              Sporta skolotāja Renāte Hmeļņicka

Mārtiņdienas aktivitātes_18  Mārtiņdienas aktivitātes.

 Kā  ik gadu arī šogad novembrī skolā tika svinēta Mārtiņdiena. Jau no rīta visus saldummīlētājus gaidīja daudz un dažādi saldumi Mārtiņdienas tirdziņā. Bērni kopā ar vecākiem bija sarūpējuši tik daudz  dažādu gardumu, ka ik viens našķoties gribētājs varēja atrast kaut ko savām vēlmēm piemērotu.

Atšķirīgi no citiem gadiem tirdziņā varēja piedalīties ne vien 1-4.klases skolēni, bet visi tirgoties gribētāji. Un šo iespēju ļoti labprāt izmantoja ari piektās un sestās klases skolēni. 

Mārtiņdienas ietvaros skolēnu dome viesojās gan 5./6.gadīgo bērnu grupiņās, gan 1.-6. klasēs, lai kopīgi grebtu ķirbjus un vienlaicīgi sarunās pastāstītu skolēniem, kas ir Helovīni, kur šie svētki  radušies un kā latvieši vēl nesenā pagātnē ķekatās gājuši. Jāatgādina, ka pagājušajā mācību gadā skolēnu dome rīkoja pasākumu „Budēļi nāk”, un skolēni ar latviskajām tradīcijām tika iepazīstināti arī toreiz. Šogad akcents tika likts uz ķirbi kā dārza karali arī Latvijā, un ķirbja grebšana iederas arī latviskajos ražas svētkos.

Pēcpusdienā saldā ķirbja smarža piepildīja teju visu skolu, un izgrebtie ķirbīši, gan lieli gan mazi, bija apskatāmi skolas foajē pie ieejas.

                                                                                  Direktores vietniece audzināšanas darbā  A. Šūmane

 

Burkāns politiķiem

Viens  no šī gada ekoskolu Rīcības dienas pasākumiem Latvijā bija Rīcības dienu vēstnieku konkurss. Lai kļūtu par to, bija nepieciešams uzrakstīt uzsaukumu sabiedrībai. Konkursā piedalījāmies vairāki skolas ekopadomes locekļi, bet komisija, novērtējot visus iesūtītos darbus, iekļāva mani 25 Rīcības dienu vēstnieku pulkā. Mūsu uzdevums bija piedalīties diskusijā ar politiķiem. Lai labāk varētu sagatavoties, nākamie vēstnieki tikās 1. novembrī  apmācībās Rīgā, kur Vides Izglītības Fonda eksperti ar prezentācijām un dažādiem vingrinājumiem palīdzēja mums sagatavoties pārliecināšanā un diskusiju prasmēs.

10 . novembris.  Dodos uz tikšanos ar deputātiem  Rīgā , ES mājā . Sarunā ar mums piedalījās E. Tavars (Latvijas Zaļā partija), Mārtiņš Bondars un Māris Trankalis (Latvijas Reģionu apvienība), Einārs Cilinskis (Nacionālā Apvienība), Iveta Žvagiņa (No Sirds Latvijai). Pasākumu vadīja Madara Peipiņa, portāla Manabalss.lv vadītāja. Tas bija ļoti interesanti un noderīgi , jo mēs uzklausījām deputātu domas par mūsu idejām un problēmām . Mana tēma bija patēriņš un dzīvesveids . Tēma bija interesanta,  jo bija jāizdomā svarīgākās problēmas un to atrisinājumi . Sākumā likās nedaudz satraucoši un bailīgi ar viņiem runāt un izteikt savas domas , bet mēs tikām atsaucīgi  uzklausīti .

 

 Jauniešu bija daudz, bet deputāti uzklausīja katru .  Komandām bija atšķirīgas tēmas, par kurām diskutēt ar deputātiem .  Mēs jau iepriekš bijām sagatavojusiešies un izdomājuši, par ko runāt un kā runāt . Deputāti dažas lietas atbalstīja un piekrita mums , protams , izsakot arī savu viedokli.  Šis pasākums man patika , jo bija noderīgi un interesanti runāt. Uzzināju daudz jaunu lietu, un , protams , iemācījos drošāk runāt un izteikt savas domas, viedokli .

E.E. Stupaka

Stalbes vidusskolas 9. klases skolniece-

Ekoskolu Rīcības dienas vēstniece

 Draudzības turnīrs basketbolā

     7.novembrī Stalbes vidusskolā notika sadraudzības turnīrs basketbolā starp Stalbes un Straupes pamatskolas skolēniem. Pavisam tika izspēlēti četri mači, vienas spēles laiks 2x15 minūtes. Pirmajā spēlē, 4.-6. klašu grupā zēniem, uzvarēja Straupe ,lai gan bijām mājinieki, bumba grozā spītīgi nekrita, un rezultātā zaudējums 14:2,mūsu komandā spēlēja M. Rutkovskis, R. Gūtmanis, G. Tumulis, R. Irklis, K.Krujelis,E.Šūmanis,D.Bušs. Otrajā spēlē, 5.-7.klašu meitenēm, bija ļoti interesanta cīņa, Stalbes meitenes jau pašā sākumā ātri izvirzījās vadībā, vienā brīdī rezultāts jau bija 10:2 Stalbes labā, taču otrā puslaika beigās pēdējās sekundēs Straupe spēja izlīdzināt rezultātu, un pamatlaiks beidzās 10:10,pagarinājumā katra meitene izpildīja pa soda metienam, un daudz veiksmīgākas izrādījās straupietes, trāpot trīs soda metienus, kamēr stalbietes nevienu. Stalbes komandu pārstāvēja J. Mocāne, L. Ūkina, E. Gūtmane, B. Reiziņa, A. Vilciņa. Nākamie laukumā devās 7.-9.klašu zēni, šeit ļoti izpaudās Straupes puišu auguma pārsvars, kas arī atspoguļojās rezultātā 22:7 Straupes komandas labā, kaut gan spēles sākumā rezultāts bija ļoti līdzīgs. Stalbes komandas sastāvs: M.Muižnieks, M. Mežvietis, Z.Eglītis, E.Dakša, M. Tērs, M. J. Ausmanis. Pēdējā spēlē beidzot izdevās uzvarēt Stalbei, 8.-9.klašu grupā meitenēm stalbietes neatstāja nekādas cerības straupietēm, 22:4 Stalbes komandas labā. Stalbes komandas sastāvs – E. E. Stupaka,D. Bērziņa,D.Dupuša-Mežgaile,K.Dupuša-Mežgaile, M. Strazdiņa, A. S. Kursīte, K. L. Mieriņa. Paldies Stalbes vidusskolas skolotājiem par sapratni un atbalstu.

                                                                                                                            Sporta skolotājs Oskars Urbāns

 Unguru ierakumu posma atjaunošana_1 Jaunsargu pārgājiens

Šā gada 30. un 31. oktobrī 204.vienības jaunsargi devās divu dienu pārgājienā pa Pārgaujas novadu. Pārgājiena mērķis bija  ierakuma posma atjaunošana. Atjaunotais ierakums atrodas Unguru mežā. Ierakums bija dziļš un plats, un mums bija nopietni jānopūlas, lai rezultāts būtu tāds, kādu mēs to vēlamies. Ierakumi tiek atjaunoti ar mērķi, lai nākamreiz, tur ierodoties, mēs, jaunsargi, varētu iejusties un iztēloties sevi reālā karadarbībā. Cerams, ka mūsu paveiktais darbs saglabāsies ilgu laiku. Ierakumu rakšana nebija vienīgā nodarbe, ko mēs pārgājiena laikā darījām. Mežā tika spēlētas interesantas komandu spēles. Aizraujošākās spēles bija telts celšana, izlūki un karogi. Šājās spēlēs emocijas sita augstu vilni, jo katra komanda vēlējās uzvaru. Kā saka kapteinis G.Norbuts: „Vinnētāji vai zaudētāji, tomēr visi esam ieguvēji”

                                                                                                                   10.klases skolniece Diāna Kļaviņa

 

Pārgaujas novada skolu radošā diena floristikā_1 Pārgaujas novada skolu floristikas pulciņu radošā diena „No Miķeļiem līdz Mārtiņiem”.

Laba diena, mājas māte!
Ielaižat(i) Miķeļbērnus –
Miķeļbērni nosaluši,
Tēvam cūkas ganīdami.
Tēvam cūkas ganīdami,
Miežu vārpas lasīdami.

  Ja Miķeļos vēl ozoliem zīles, būs dziļi sniegi Ziemassvētkos.

     Stalbes centra ozoli joprojām birdina zīles un zīlītes, arī lapas vēl turas zaros , un  pats par sevi rodas jautājums – cik gan dziļiem šogad jābūt sniegiem Ziemassvētkos? Nu dzīvosim- redzēsim , vai šis ticējums ir patiess.

     Bet stāsts ir par Miķeļdienu- 29.septembri, kad Stalbes vidusskolā pulcējās Straupes pamatskolas, Raiskuma internātpamatskolas rehabilitācijas centra, Stalbes vidusskolas un tās struktūrvienības Auciema skoliņas floristikas pulciņu komanda , lai piedalītos rudens radošajās darbnīcās. Katra komanda mājās pētīja latviešu tautas rudens svētku tradīcijas un sagatavoja īsu prezentāciju par savu komandu. Pēc iepazīšanās radošā darbošanās varēja sākties. Straupes pamatskolas 2-4.klases komanda skolotāju Anitas Lazdānes un Ilonas Čerņavskas vadībā veidoja galda dekorus- ar sūnām apdarinātā oāzē sadurti uz irbulīšiem savērti rudens auglīši un kļavlapas. 5-9.klases komanda no vilkvāļu lakstiem un rudens ziediem darināja matu rotas , rokassprādzi un kaklarotu. Raiskuma internātpamatskolas meiteņu komanda „Fantāzija” ar savas floristikas skolotājas Ilzes Babahinas un Santas palīdzību no daudzām kļavlapu tūtiņām veidoja fantastisku ezīti rudens krāsās. Savukārt Auciema skolas komandas ieceri – košu Miļeļdienas durvju vainagu -iedzīvināt palīdzēja skolotāja Ieva Razgačeva.  Anete iemācīja veidot rudenīgus galda dekorus ar svecītēm. Stalbes vidusskolas komanda darināja rudenī noderīgu lietu kolekciju: spilvenu saldam miegam, lukturi tumšiem ziemas vakariem, ziedu tūtu dāvināšanai svētkos un rotu kolekciju rudens karnevālam. Kad visi bija nedaudz noguruši , pašā laikā nāca Stalbes floristikas pulciņa meiteņu Anetes un Santas sagatavotā zināšanu pārbaude ciemiņiem par Stalbes vidusskolu. Šajā konkursā uzvarēja skolotāja Ieva Razgačeva. Pēc tam sekoja komandu darbiņu prezentācija un kopīga bildēšanās pēc labi padarīta darba. Stalbes komandas meitenes izteicās, ka labprāt piedalītos radošajās dienās arī turpmāk – tikai citās Pārgaujas novada skolās. Nebūtu slikti, ja šāda darbošanās kļūtu par jaunu tradīciju.

                                                                                       Stalbes floristikas pulciņa vadītāja  Adrija Fusa.

 

Lai skolas ikdienas dzīvi padarītu košāku un spilgtiem notikumiem bagātāku, Stalbes vsk.struktūrvienībā (Auciema skolā) gādājam par ārpusstundu nodarbībām. Bez interešu izglītības pulciņiem, kur aktīvu dalību skolēni un pirmsskolas audzēkņi ņem keramikas, deju, kristīgo dziesmu dziedāšanas, kristīgās ētikas, jaunsargu, popgrupas „Dzērvenīte”, radošās darbnīcas un orientēšanās nodarbībās, esam iesaistījušies arī ārpusskolas pasākumos. Rudens aktivitātes parasti saistītas ar dabas skaistuma izbaudīšanu un ražas novākšanas laiku.

Mīļš paldies Stalbes vsk. floristikas skolotājai Adrijai Fusai par interesanti un radoši noorganizēto 29.septembrīa sadraudzības dienu Pārgaujas novada skolām. No mūsu skolas kopā ar sk. Ievu Razgačevu košus, oriģinālus floristikas dekorus sev un savai skolai radīja Rebeka Murāne, Lota Ozola un Renārs Liepiņš. Kad visi bija atpakaļ skolā, rudens veltes pa īstam baudījām Miķeļdienas gadatirgū – visi pārdotgribētāji savus ābolus, ķirbjus, pīlādžus, pašgatavotos kaltētos augļus un daudz citas interesantas lietas iemainīja pret citu sanestajiem dārzu brīnumiem un kā vienīgā norēķinu iespēja šajā reizē tika izmantota latviešu tautasdziesmas vai sakāmvārdi. Un tirgošanās tik gāja vaļā!!!

Stalbes vsk.struktūrv.dir.v.audzin.jautājumos I.Lapšāne

Olimpiskā diena 2014_5     Olimpiskā diena Stalbes vidusskolā. 

Jau ceturto gadu pēc kārtas mūsu skola atbalsta ar  savu dalību šo pasākumu. Olimpiskās dienas pasākumus organizē 205 valstīs.  Latvijā vien olimpiskajā dienā sporto 95 500 dalībnieku. Olimpiskās kustības mērķi ir  popularizēt pašu kustību, Olimpiskos simbolus un ceremonijas , godīgas spēles principus, iepazīšanos ar minihandbolu.

Pateicoties Olimpiskai Komitejai, mums ir savs olimpiskais karogs, skolēni zina, kā skan LOK himna. Dalība šajā pasākumā ir  iespēja saņemt dažādu sporta inventāru. Šogad esam tikuši pie handbola bumbām, jauniem treniņu krekliem un grīdas iezīmēm. Katru gadu pie mums atbrauc Latvijas sportists, kurš piedalījies Olimpiskajās spēles. Šogad Olimpiskais vēstnesis bija lodes grūdējs Māris Urtāns. Pēc kopīgas vingrošanas sarunā ar Māri, kura ilga gandrīz veselu stundu, uzzinājām ļoti daudz par viņu: kā sporto, kā atpūšas, kā dzīvo un to, ka viņš piedalīsies arī nākamajās Olimpiskajās spēlēs.

Sacensībās pretstafetē ātrākie bija 2.klase, 3.klase,6.klase, 8.klase un 9.klase. Futbolā 5. klase apspēlēja 6.klasi, handbolā 8.klase vinnēja 7.klasi, un vidusskolēni ar Māra palīdzību ‘’sasita’’ 9.klasi. ‘’Medniekos un pīlēs’’ stiprākie bija Tomass, Roberts, Edmunds no 2.klases. „Tautas bumbā” 3.klase neatstāja izvēli 4.klasei –uzvarēja abos puslaikos. Volejbolā uzvarēja draudzība: Matīsa komanda, Mārtiņa komanda, Jāņa komanda – visiem pa vienai uzvarai.

Redzēs, kā veiksies nākamgad!

                                                                                        Sporta skolotāja Renāte Hmeļņicka

Mācību ekskursija uz pagasta muižām

 2014./15.mācību gada pirmajās nedēļās arī Stalbes vidusskolas struktūrvienībā (Auciema skoliņā) tradicionālie zelta rudens baudīšanas prieki. Saistībā ar līdzdalību LZS izsludinātajā konkursā „Mans mazais pārgājiens 2014", saulainā 18.septembra dienā devāmies mācību ekskursijā- ekspedīcijā uz vietējām pagasta muižām. Uzzinājām, ka tādas pavisam mūsu pagastā bijušas 5, no kurām „dzīvas" tikai 3, bet pietiekami svarīgas.

Sākumā devāmies uz Raiskuma muižu, kura lepojas ar savu eksotisko muižas parku un jaunuzcelto estrādi. Šeit mūsu pavadonis un gids bija Raiskuma pagasta bibliotekāre Gita Vilciņa. Paldies viņai par stāstījumu, uzzinājām interesantus faktus, pat varējām sevi pārbaudīt nelielā G.Vilciņas sagatavotajā viktorīnā.

Pēc tam apmeklējām Ungurmuižu, kura savu burvību atklāj arvien no jauna – ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem bija piedzīvojums, baudot skaisto muižas apkārtni un telpās izvietoto vēstures un mākslas darbu izstādi. Šeit mūs ar savu atraktīvo stāstījumu priecēja Ojārs Blaus.

Trešā muiža - Auciemmuiža jau mums šķiet kā gluži „savējā" – tepat ar acu skatu aizsniedzama, bet arvien esam priecīgi un lepni par to. 

Stalbes vsk.struktūrv.dir.v.audzin.jautājumos I.Lapšāne

                            “Ziedu svētki” Stalbes vidusskolā

No 1. līdz 3.septembrim Stalbes vidusskolas pagalmu rotāja dažādi interesanti vides dekori: vigvams, ziedu paklāji, bērzu dāma, papagaiļu ģimene, gliemeža un cilvēka mājas logs, rudens klusās dabas ainava un rudens ziedu palete – šogad kopā astoņas kompozīcijas.

2 dienu garumā notika skatītāju balsojums par simpātiskākajiem darbiem. Šobrīd balsojums ir noslēdzies un balsu skaitīšanas komisija (dārzniece Adrija Fusa, vizuālās mākslas skolotāja Aija Atvare, skolas dežurantes Melita un Anita) ir apkopojusi rezultātus.

Šī gada Ziedu svētkos kopā piedalījušies aptuveni 30 dalībnieku kopā ar saviem galvenajiem palīgiem – vecākiem, vecvecākiem, brāļiem, māsām un floristikas skolotāju.

Ziedu svētku dalībnieku darbu un komandu nosaukumi:

1)      “Saules zaķīši” – Stalbes bērnudārza komanda, māksliniece Anita. Ļoti smaidīga saulīte, kuras staru galos ir zaķīši ar gurķu ausīm un tomātu actiņām.

2)      “Ceļš uz gaismu” – rudens ziedu paklājs, ko vēlā svētdienas vakarā, spītējot lietum un priecājoties par dubulto varavīksni, 3 stundu garumā veidoja biedrības “Dzīvotprieks” enerģiskās dāmas – Grieta, Aija, Ināra un Daina un skolniece Elva.

3)      “Mana māja vislabākā” – veidojusi Kristīne Leitāne, floristikas pulciņa dalībniece. Dekors no sūnām un siena. Gliemezis lūkojas cilvēku mājas logā un secina, ka paša māja tomēr ir mīļāka.

4)      “Ceļā uz rudeni” – meiteņu Madaras Dakšas, Amandas Svikles un Santas Adrijas Kursītes pašrocīgi pītās bērzu zaru vāzes ar rudens dārza veltēm un ziediem jauki iekļāvušās beku bariņā.

5)      “Skolas vēstneši” – Līga Dakša, Samanta Vilciņa. Koša papagaiļu ģimenīte atlidojusi pie bērniem uz 1. septembri.

6)      “Zaļā mājiņa” – Anete Dzene ar savu komandu. Vigvams no lazdu klūgām un sieta karkasa, kas noklāts ar dažādiem dabas materiāliem.

7)      “Bērzu zaru dāma ar lietussargu” – Santa Emse, Arta Jonāse un Anete Dzene. Pašu rokām no bērnu zariem pīts dāmas siluets ar bērzu zaru lietussargu.

8)      “Nāk rudens apgleznot Latviju” – Danute Bērziņa. No saplākšņa izgriezta krāsu palete, kur ar rudens krāsu toņiem spēlējas ziedi.

Skatītāju balsojuma rezultāti:

1.vieta – 75 balsis. Anetes Dzenes un viņas komandas “Zaļā mājiņa”.

2.vieta – 34 balsis. Biedrības “Dzīvotprieks” kompozīcija “Ceļš uz gaismu”.

3.vieta – 32 balsis. Danutes Bērziņas darbs “Nāk rudens apgleznot Latviju”.

Nomināciju balvas:

“Rudens košums” – “Skolas vēstneši”;

“Paldies par prieku!” – “Saules zaķīši”;

“Dziļā doma” – “Mana māja vislabākā”;

“Rudens mozaīka” – “Ceļā uz rudeni”;

“Satīties - sapīties”- “Bērzu dāma ar lietussargu”.

Dalībnieku apbalvošana notiks skolas līnijā!

Jāatzīst, ka jebkuru svētku vai pasākuma organizēšana ir komandas darbs. Tā arī Ziedu svētku stāsts ir par daudzu cilvēku darbu pat visas vasaras garumā.

Paldies skolas saimniekam Valdim par palīdzību koku un krūmu vainagu veidošanā agrā pavasarī un zemes darbu veikšanu, kas skolai ir ļoti aktuāli sakarā ar jaunu teritoriju apgūšanu.

Paldies Stalbes komunālās komandas zāles pļāvēja šoferītim Arnoldam, kurš sestdienā un svētdienā pļāva zālienus, lai mūsu dekori labi izskatītos.

Un ko gan mēs iesāktu bez Stalbes vidusskolas skolotāju Antras, Ilzes P., Ilzes R., Ineses L.,  Intas R. un pensionēto skolotāju Līgas un Helēnas dāsni dāvātajiem rudens ziediem.

Paldies visiem skatītājiem, kas atbalstīja māksliniekus ar savu balsojumu. 

Uz tikšanos nākamgad!

 Skolas dārzniece un floristikas pulciņa vadītāja Adrija Fusa