e-avīze 2015./2016.

e-avīze 2015./2016.

Nedēļa kaimiņvalsts skolā jeb Nordplus junior projekts „Neighbouring Experience Developing Cultyraal, Linguistic and Key Competences” 

Projekta koordinatore- skolotāja Māra Buša

     11. aprīļa rītā 18 Stalbes vidusskolas 6. -9. klašu skolēni skolotāju S. Auziņas un M.Bušas pavadībā devās uz Šauļiem, lai nedēļu būtu proģimnāzijas „Romuvos” audzēkņi. Rudens pusē lietuviešu skolēni bija mūsu skolas „ skolēni” ,  tagad devāmies atbildes vizītē. Šauļos mūs sagaidīja un visu nedēļu pavadīja silta pavasara saule, izņemot trešdienu, kad mūs pārsteidza lietus.

     Pirmā diena sākās ar pasākuma atvēršanas svētkiem.  Lietuviešu skolēni gan dziedāja, gan dejoja. Mēs arī bijām sagatavojuši 2 latviešu tautas dejas „ Andžiņš”  un „Paskatpolka”, kā ar 2 populāras latviešu dziesmas. Lietuviešu skolēnus un skolotājus pārsteidza ne tikai mūsu priekšnesumi,  bet arī  mūsu skaistie tautas tērpi.  Mūsu uzstāšanās noslēgumā iepazīstinājām ar savu valsti, novadu un skolu, demonstrējot videofilmas.  Pēcpusdienā devāmies apskatīt  pilsētu, uzzinājām tās vēsturi un saistību ar mūsu valsti. Noslēdzām dienu ar „garšīgo” ekskursiju un radošo darbnīcu  šokolādes fabrikā „Rūta” . Visi skolēni un skolotāji uz laiku kļuva par šokolādes konfekšu gatavotājiem un varējām sev izgatavot tās ar dažādiem  pildījumiem- riekstiem, kokosskaidiņām, augļiem. Pēc aktīva darba iepazināmies gan ar šokolādes vēsturi Lietuvā, gan ar fabrikas vēsturi. Kad pirmā diena bija beigusies,  mūsu skolēni nonāca savās jaunās ģimenēs.

     Otrajā dienā, kā jau skolēniem, skolā notika mācību stundas- sākām ar keramikas nodarbību. Skolēni gatavoja traukus no baltā māla auklu tehnikā.  Klasē kopā darbojās gan latviešu, gan lietuviešu skolēni. Stunda pagāja tik ātri (Lietuvas skolās mācību stundas garums ir 45 minūtes), un 2. stundā skolēni pīšanas tehnikā veidoja rokassprādzes lietuviešu nacionālajās krāsās. Pēdējās 2 mācību stundas bija vēsture. Vispirms skolotāja iepazīstināja ar baltu cilšu vēsturi, vairāk pievēršoties kopīgajām vēstures lappusēm- Saules kaujai.  Stundas otrajā daļā skolēni izlozēja Latvijas vai Lietuvas karti un kartē līmēja populārāko vēstures objektu foto.  Otrajā vēstures stundā skolēni veidoja kādu Latvijas vai Lietuvas pils modeli no Lego klucīšiem.  Visi skolēnu darbi regulāri tiek izvietoti skolas foajē izstādei.  Pēpusdienā devāmies uz Zaliūkiai muižu, kur apmeklējām vējdzirnavas un cepām lietuviešu rudzu maizi, kas veidota no ierauga un tiek cepta maizes krasnī.  Diena noslēdzās Šauļu Universitātes bibliotēkā, kas ir viena no modernākajām Lietuvā. 

   Trešajā dienā notika 2 stundas - skolēni mācījās mūsdienu deju un iepazinās ar robotiku. Robotikas stunda sākas ar 3D printera darbības demonstrēšanu. Pēc tam skolēni nodarbojās ar dažādiem robotiem, kas būvēti, izmantojot Lego.  Pēc tam devāmies uz  centru „Akropole”, kur apmeklējam slidotavu. Lietuviešu skolotāji uzteica mūsu skolēnus, kas labi slido. Vienīgā problēma-  slidas nebija īpaši asas, tāpēc bija  grūti slidot. Lai gan ārā lija lietus, dienas otrajā pusē devāmies ekskursijā uz „ Aušros” etnogrāfisko muzeju, kur radošajā darbnīcā iepazināmies ar senajām rotām (ļoti līdzīgas senlatviešu)- interesantā pīšanas tehnikā tiek pīta prievīte, kas vēlāk pārtop par rokassprādzi.  Nākošais objekts mums bija H.Frenkeļa villa. H. Frenkelis bija rūpnieks, viens no bagātākajiem cilvēkiem pirmskara  Šauļos. Skolēni uzzināja vēdekļa „valodu”, kā senāk tika sieta šalle, 19 gs. vidus ģērbšanās stilu. Diena noslēdzās Velomuzejā. Savu māku braukt ar velosipēdu šeit var pārbaudīt dažādos trenažieros. Var apskatīt visdažādākos velosipēdus - no sirmas senatnes līdz mūsdienām. Kā eksponāts bija arī Latvijā ražotā un popularitāti ieguvusī „ Spārīte”.

    Ceturtā diena arī sākās ar kopīgām mācību stundām. Mākslas stundā skolēni veidoja draudzības vilcienu „ Latvija- Lietuva”. Tad sekoja kopīga valodu-mūzikas stunda. Šajā stundā skolēni mācijās R. Paula dziesmu „Dzied circenītis aizkrāsnē” latviešu un lietuviešu valodās. Meklējām vienādos vārdus abās valodās un atradām diezgan daudz. Mācību stundas noslēdzās ar sporta stundu, kur skolēni spēlēja Lietuvā populāru spēli, līdzīgu mums zināmajai tautas bumbai. Pēcpusdienā devāmies uz Pakruojas muižu un tās zirgaudzētavu. Šai muižai ir saistība ar Straupi, jo muižas īpašnieks bijis barons Roops.  Muižas pagraba velvēs ir izvietota moku kambaru ekspozīcija, muižas ēkā - senas  parfimērijas darbnīcas, apģērbu darbnīcas ekspozīcijas. Staļlos mīt zirgi un skolēni varēja gan izjāt ar tiem, gan arī pabarot.  Pēc muižas apmeklējuma devāmies atpakaļ uz „Akropoles boulingu” , kur sākās kopīga boulinga spēle. 

    Piektajā jeb pēdējā dienā visiem skumīgas sejas, jo drīz būs atvadas. No rīta skolēni veidoja video par tikšanos pagājušoruden Stalbē un šonedēļ Šauļos.  Vēl seko tikai noslēguma pasākums, kurā kopīgi degustējam „Straupes piensaimnieka” ķimeņu sieru un lietuviešu nacionālo saldumu „Egle”, kopīgi atskatāmies uz projekta darbību. Asaras un skumjas skolēnu acīs rāda, ka projekts ir  izdevies, ka izveidojušās draudzības turpināsies arī pēc projekta, jo attālums starp mums ir tikai  250 km.   Mājupceļā vēl  apmeklējām Krusta kalnu un tad jau atgriezāmies  Stalbē. 

    Projekts ir noslēdzies, esam kļuvuši bagātāki gan ar draugiem, gan ar informāciju par mūsu kaimiņiem, gan pilnveidojuši savas saskarsmes, komunikācijas un valodu prasmes. Un tāds jau ir projekta mērķis -  būt atvērtiem

 

 

Skolēnu radošie darbi "Kā būtu, ja būtu..."  konkursam "Latvijai Zaļai būt"

Kā būtu, ja būtu…

Kā būtu, ja būtu?

Ja puķes neziedētu?

Ja puķes neziedētu-

 pasaule izskatītos drūma! 

Kā būtu, ja būtu?

Ja māmiņas nebūtu?

Ja māmiņas nebūtu-

Nebūtu arī mēs! 

Kā būtu, ja būtu…

/ Stalbes vidusskolas 2. klases  skolniece Letīcija Rozīte/

Kā būtu, ja būtu

Ja Latvija būtu zaļākā,

Visā lielajā Eiropā,

Ja ceļi būtu gludāki,

Un ceļmalas būtu tīrākas,

Tad cilvēki kļūtu labāki,

Un bērni būtu laimīgi.

 

Ja katrs mēs par to domātu,

Pirms dabā un mežā mēslotu,

Pirms ceļmalās kūlu aizdegtu,

Tad mēs ikdienā labu darītu,

Un aprīlī mazāk talkotu.

 

Ja Latviju visi mēs mīlētu,

Ja dabu un dzīvniekus saudzētu,

Tad apkārt viss zeltu un zaļotu,

Un Latvija Eiropā starotu.

  / 2. klases skolniece Karolīna Sonore Brūdere/

Vienreiz gadā visi kopā,

Tīram mūsu zemīti.

Atkritumus savācam,

Visu tad mēs šķirojam.

 

Kopā kokus iestādām,

Pēc tam tēju padzeram,

Talkā visi ejam mēs,

Tā kā čaklas bitītes.

 

Ja tu gribi tīru dabu

Talkā nāc ar draugu labi,

Visi kopā varam daudz,

Latvija lai koša plaukst!

/3. klases skolniece Līga Laudiņa/

 

 

Kā būtu, ja pasaulē nebūtu velosipēdu. 

Reiz dzīvoja kaķenīte vārdā Minna. Viņai patika braukt ar riteni. Kādu dienu Manna vizinājās gar ļaunā burvja namiņu un netīšām iebrauca peļķē. Burvis stāvēja pie mājas durvīm un dubļi uzšķīda uz viņa drēbēm Burvis sadusmojās un uzbūra, lai pasaulē vairs nebūtu velosipēdu. Tad sportisti atcēla sacensības riteņbraukšanā. Minna ar draugiem nevarēja vizināties pa pagalmu. Cilvēki un dzīvnieki saslima, jo nevarēja sportot ar velosipēdu. Ļaunajam burvim arī pastnieks nepiegādāja zāles burvestībām, jo viņam nebija riteņa. Tā nu burvim bija  vien jāatbur visi velosipēdi atpakaļ.

                          / Stalbes vidusskolas 2. klases skolniece Amēlija Brauna/ 

Konkurss „Latvijai ZAĻAI būt” 

Skolotāja – konkursa koordinatore skolā Māra Buša

23. 04. mūsu valstī notiks Lielā talka, tai gatavojas arī Stalbes vidusskolas skolēni, lai veicinātu skolēnus aizdomāties par vides jautājumiem, dabas sakopšanu un nemēslošanu tajā.  Aizdomāties par to, kādu mēs gribam redzēt Latviju pēc desmit, divdesmit gadiem. Aizdomāties par to, kā saudzēt dabu, palīdzēt tai.  Lai labāk motivētu skolēnus, Stalbes vidusskola piedalās Lielās talkas konkursā „ Latvijai Zaļai būt”.  Lai veiksmīgi piedalītos konkursā, ir jāveic vairāki uzdevumi. Pirmais uzdevumus, ko skolēni veica, ir video „ Latvijai Zaļai būt” filmēšana. Video veidoja daļa 5 -8. klases skolēnu. Iepazīstoties ar tiem, uz konkursu tika izvirzīts 7. klases skolēnu video (( to var noskatīties https://youtu.be/Ibye_ML2dvw)   Kvalitatīvs video bija 8.klasei, bet tā garums neatbilda konkursa noteikumiem.

Vizuālās mākslas stundā skolēni savas idejas par zaļu Latviju izteica zīmējumos. Labākie zīmējumi tiks izstādīti skolas teritorijā, lai ar tiem varētu iepazīties arī novada iedzīvotāji. Izstāde skolas teritorijā būs pirmstalkas nedēļā (labos laika apstākļos), un Lielās talkas dienā tā atradīsies Stalbes centrā pie Tautas nama.

Noslēdzošais konkursa pasākums bija 5. aprīlī „Latvijai Zaļai būt”, kas skolā viesojās Lielās talkas vēstniece, LNT ziņu moderatore, raidījuma „900 sekundes” vadītāja Kristīne Garklāva. Pasākums iesākās ar skolēnu radošo darbu „Kā būtu, ja būtu...” lasījumiem. 2.klases skolniece A. Brauna lasīja savu pasaku „Kā būtu, ja nebūtu velosīpēdu”, jo zinām, ka tas ir viens no zaļākajiem transporta veidiem. Savus dzejoļus lasīja topošās dzejnieces L. Rozīte, K.S. Brūdere (2.klase) un L. Laudiņa (3.klase). Meiteņu dzejoļi ļoti aizkustināja K.Garklāvu, skolotājus un skolēnus. Viņas savos darbos parādīja, kādai jābūt mūsu attieksmei pret dabu.  Pasākumā tika demonstrēts 8. klases veidotais video „ Latvijai Zaļai būt”( video iespējams noskatīties https://youtu.be/3oidU3ZOObE )  Filmā skolēni intervē skolas darbiniekus, skolēnus, novada iedzīvotājus, uzdodot dažādus jautājumus, kas saistīti ar ekoloģiskajām problēmām. Skolēnu veikumu ļoti atzinīgi novērtēja mūsu viešņa, gan no žurnālistikas, gan no problēmas aktualitātes viedokļa. Pasākuma turpinājumā K. Garklāva runāja ar skolēniem. Kopējā sarunā skolēni ne tikai uzzināja daudz interesanta par dažādiem ar vidi saistītiem jautājumiem, bet arī paši dalījās pieredzē, ko piedzīvojuši, redzējuši. 

Pēc pasākuma Kristīne Garklāva sociālajos tīklos rakstīja: „Brīnišķīgs rīts Stalbes skolā! Runājam par dabu, vidi, melnajiem stārķiem, klimata pārmaiņām, kā Latviju padarīt zaļāku un ko katrs no mums var darīt vides labā. Un, ja Latvijā ir tik daudz brīnišķīgu bērnu, tad man ir pārliecība, ka viss šeit būs kārtībā! Paldies, Stalbe, ka uzaicinājāt!”( ‪#‎lielatalka ‪#‎stalbe ‪#‎homoecos) Par savām izjūtām  Stalbes vidusskolā Kristīne stātīja 6. aprīļa  LNT raidījumā „ 900 sekundes”.

Nākamajā dienā mūs ļoti patīkami pārsteidza Kristīnes Garklāvas telefona zvans. Par mūsu aktivitātēm viņa bija pastāstījusi biedrībai „Homo ecos”, un biedrības pārstāvji uzaicināja skolas delegāciju uz pasākumu 19.aprīlī, kur viņi vēlas dzirdēt mūsu jaunāko klašu meiteņu radošos darbus „ Kā būtu, ja būtu...”

Ar to jau skolēnu darbs, gatavojoties Lielajai talkai, nebeidzas. Skolas teritoriju sakopsim līdz Lielajai talkai, lai šajā dienā mēs varam palīdzēt sakopt kādu citu mūsu Latvijas stūrīti.

Uzaicinām iedzīvotājus apmeklēt skolēnu darbu izstādi „ Latvijai Zaļai būt” no 18.līdz 23. 04. skolas teritorijā ( lietus gadījumā darbi netiks ārā izstādīti).

 

Sadraudzības turnīrs volejbolā

1.aprīlī Straupē norisinājās sadraudzības turnīrs volejbolā starp Straupes pamatskolas un Stalbes vidusskolas 4.-9.klašu meitenēm un zēniem. Pavisam notika piecas spēles, savā starpā sacentās 5.-6. klašu meitenes un zēni, kā arī 7. - 9. klašu meitenes, zēni un jauktā komanda (3 meitenes + 3 zēni). Šis gads bija īpaši veiksmīgs, jo Stalbes vidusskola uzvarēja visās spēlēs. 5.-6.klašu komandā meitenēm Stalbes vidusskolu pārstāvēja (E.Gūtmane, T.M.Zaļaiskalna, E.Mieriņa, B.Reiziņa, M.Dakša, A.Svikle, K.V.Ruble). 5.-6.klašu zēnu komanda (R.Gūtmanis, M.Rutkovskis, A.R.Robītis, A.Ivanovs, G.Tumulis, R.Irklis, O.Lasmanis). 7.-9.klašu meiteņu komanda (E.Gūtmane, S.Zariņa, J.Mocāne, S.J.Emse, K.Kalniņa, K.L.Mieriņa, A.S.Kursīte). 7.-9.klašu zēnu komanda (G.Bērziņš, M.J.Ausmanis, E.Dakša, M.Mežvietis, E.Dzalbs, M.Muižnieks, Z.Eglītis).1.aprīlī Straupē norisinājās sadraudzības turnīrs volejbolā starp Straupes pamatskolas un Stalbes vidusskolas 4.-9.klašu meitenēm un zēniem. Pavisam notika piecas spēles, savā starpā sacentās 5.-6. klašu meitenes un zēni, kā arī 7. - 9. klašu meitenes, zēni un jauktā komanda (3 meitenes + 3 zēni). Šis gads bija īpaši veiksmīgs, jo Stalbes vidusskola uzvarēja visās spēlēs. 5.-6.klašu komandā meitenēm Stalbes vidusskolu pārstāvēja (E.Gūtmane, T.M.Zaļaiskalna, E.Mieriņa, B.Reiziņa, M.Dakša, A.Svikle, K.V.Ruble). 5.-6.klašu zēnu komanda (R.Gūtmanis, M.Rutkovskis, A.R.Robītis, A.Ivanovs, G.Tumulis, R.Irklis, O.Lasmanis). 7.-9.klašu meiteņu komanda (E.Gūtmane, S.Zariņa, J.Mocāne, S.J.Emse, K.Kalniņa, K.L.Mieriņa, A.S.Kursīte). 7.-9.klašu zēnu komanda (G.Bērziņš, M.J.Ausmanis, E.Dakša, M.Mežvietis, E.Dzalbs, M.Muižnieks, Z.Eglītis).

                                                                                                             Sporta skolotājs Oskars Urbāns

Projektu nedēļā skolēni turpina iepazīt Pārgaujas novadu

                      Stalbes vidusskolas skolēni projektu nedēļas laikā turpināja iepazīt  uzņēmējdarbību Pārgaujas novadā, interesējās par dažādām profesijām, kā arī savas ģimenes un Latvijas likteņu paralēlēm.

                      Pirmklasnieki  guva priekšstatu par profesiju daudzveidību un sāka apzināties dažādu profesiju pārstāvju darba nozīmīgumu, bet tuvāk iepazinās ar grāmatveža pienākumiem. Paldies par atsaucību skolas grāmatvedei Vallijai Vilciņai.

                      2.klases skolēni paspēja iepazīt gan gaļas lopu audzēšanu un biškopību, gan maizes cepšanu, gan arī automašīnu remontēšanu, par ko īpaši sajūsmināti bija zēni. Paldies 2.klase saka uzņēmējiem : Intai un Austrim Ekertiem par iespēju redzēt un darboties viņu maiznīcā, Jurim Mārtinsonam par iespēju aplūkot autoservisu un tā darbību, Amēlijas tētim Arnim Zuzānam, kurš  pastāstīja par savu saimniecību un to, kas ir nepieciešams, lai uzsāktu uzņēmējdarbību lopkopības un biškopības  nozarē. Paldies Jurim Antonovam, kurš izpalīdzēja ar transportu, kā arī skolotājai Intai Rajeckai par atsaucību un stāstījumu  par  maizes ceļu  no grauda līdz maizei.

                      3.klases skolēni gan iepazina akmeņkaļa darba nianses, gan arī paši labprāt izmēģināja radošās darbnīcas “Ezeriņi” piedāvātās iespējas, kā arī mēģināja uz akmeņiem paraudzīties no dažādiem skata punktiem. Paldies par atsaucību Aivaram Kerliņam un Gitai Luntei.

                      4.klases skolēni, pētot dažādās profesijas, jau vairāk domāja par to, ko viņi vēlētos dzīvē darīt. Šoreiz 4.klasei gan izdevās ciemoties tikai skolas virtuvē un pirmsskolas iestādē, lai pavērotu, kādi ir tur strādājošo ikdienas pienākumi. Paldies par atsaucību darbiniekiem!

                      5.klase, gatavojoties starptautiskam sadarbības projektam, kas  norisināsies nākamajā mācību gadā, pētīja Latvijas un savas ģimenes laika līniju sakarības. Skolēniem ļoti patika dažādas darbošanās iespējas, bija interesanti kaut ko vairāk uzzināt gan par Latviju , gan savām ģimenēm. Skolēni labprāt šo tēmu turpinātu. Paldies vēstures skolotājai Evijai Pumpuriņai par sadarbību!

                      Stalbes vidusskolas audzēkņiem vienmēr  ir interese arī  par moderno tehnoloģiju izmantošanu piena lopkopībā. Šoreiz  ar uzņēmuma “Stalbes Agro” priekšsēdētājas  Aijas Balodes piekrišanu iespēja  redzēt, kā darbojas modernās iekārtas fermā,  bija 6.klases skolēniem, par stāstījumu un iekārtu demonstrēšanu paldies Sanitai Brūverei.

                      7.klase pievērsās šobrīd ļoti aktuālajai tēmai – tūrisma iespējām Pārgaujas novadā. Tā kā šajā klasē mācās visu 3 pagastu  pārstāvji, tad skolēni  centās izveidot tūrisma maršrutus katrā no pagastiem – Raiskuma, Stalbes un Straupes. Skolēniem bija interesanti uzzināt, ka dažādu tūristiem saistošu  vietu mūsu novadā ir tik daudz, atliek vien vasarā savus izplānotos maršrutus izmēģināt.

                      8.klase iedziļinājās maizes cepšanas tradīcijās mūsu novadā. Visvairāk skolēniem patika praktiskā darbošanās maizes ceptuvē, par ko paldies Intai un Austrim Ekertiem.

                      9.klasei projektu nedēļa  bija  karjeras nedēļa, par to varat lasīt atsevišķā rakstā.

                      Skolēniem patika un bija interesanti uzzināt vēl ko jaunu par savu ģimeni, novadu, valsti, darboties ar dažādām praktiskām lietām. Īpaši iepriecina tas, ka Pārgaujas novadā  izdodas atklāt arvien ko jaunu un ka skolēni cenšas radoši pieiet savam darbam un tā  prezentācijai, domājot par to, kā piesaistīt skatītāju uzmanību.

                                                                                                                                                                        Inese Lunte, direktores vietniece izglītības jomā.

 Stalbes vidusskolas skolotājas Māras Bušas un 11. klases skolnieces Ingas Bušas panākumi matemātikas un informācijas tehnoloģiju  jomā

Stalbes vidusskolas skolotāja Māra Buša  2015. gada decembrī piedalījās Microsoft rīkotajā Mixathon konkursā skolotājiem un ir ieguvusi pirmo vietu. Konkursā vajadzēja iesniegt sagatavotus mācību materiālus, izmantojot Office Mix rīkus. Konkurss bija organizēts Centrālajā un Austrumeiropā ar balvām katrā valstī.  Konkursā iesniedza līdz 15 minūtēm garu Office Mix  prezentāciju ar mācību saturu. Skolotājas Māras Bušas  darbs bija “Pitagora teorēma”.  Darbā par Pitagora teorēmu tika vispusīgi izmantotas Office Mix iespējas (prezentācija, video, izmantoti testi un  uzdevumi ar pieaugošu grūtības pakāpi, ļoti uzskatāms Pitagora teorēmas pierādījums).

Par ideju un gala rezultātu stāsta Māra Buša: „Ja jāveido datorprezentācijas, parasti izmantojam Power Point programmu, bet tā nav vienīgā iespējamā programma. Attīstoties tehnoloģijām, arī prezentācijām jāpilnveidojas ar jaunām iespējām. Viens no tādiem ir Microsoft Office Mix piedāvājums. Programmatūra piedāvā datorprezentacijā izmantot gan video, gan  animāciju, gan testa elementus, kad skolēns mācoties uzreiz var atbildēt uz dažādiem jautājumiem, izmantojot viedtālruni  vai planšetdatoru. Par Office Mix iespējām uzzināju, mācoties portāla  skolotājs.lv kopā ar Microsoft Latvia organizētajos tiešsaistes kursos „Virtuālā klase”.  Veidojot prezentāciju par Pitagora teorēmu, vēlējos to izveidot tā, ka skolēns, atverot to, var apgūt vielu patstāvīgi (gan teorētiskais materiāls, gan izziņas materiāls par Pitagoru, gan piemēri, gan testa jautājumi paškontrolei).”

Skolotājas Māras Bušas  iedvesmota 11. klases skolniece Inga Buša piedalās konkursā „ Esi jauniešu matemātiskās komunikācijas elks 2016” („Become the youth mathematics Communication idol of 2016”). Tas ir starptautisks konkurss, ko organizē Kipras matemātikas asociācija, Thales fonds sadarbības projekta LE-MATH grupa, Grieķijas matemātikas un Eiropas Dienvidaustrumu matemātikas asociācija. Par konkursu skolotāja uzzināja, apmeklējot profesionālās pilnveides kursus Kiprā (pedagogu profesionālās pilnveides Erasmus+ KA1 projektā ”Mācāmies rītdienai” 2015.-2016.gads ietvaros). Konkursa darbi tika iesniegti divās kategorijās: skolēniem vecumā no 9 līdz 13 gadiem un no  14 līdz 18 gadiem. Katrā grupā 5 darbi tika izvirzīti finālsacensībām. Inga startēja vecākajā grupā.

Kā skolotāja Māra saka: “ Daudziem skolēniem un viņu vecākiem sagādā grūtības matemātisko prasmju apguve atbilstoši mūsdienu mainīgajai videi un prasībām. Skolēnus aizrauj jaunās tehnoloģijas, līdz ar to jāmeklē jauns, aizraujošs matemātikas apguves veids”.

Konkursa darba būtība: „Matemātiski komunicēt līdz 3 minūtēm, izmantojot savu iztēli, komunikāciju, izstāstīt un stimulēt iztēli klases biedriem, nespeciālistiem par kādu matemātisku problēmu un tās risināšanas virzienu.”  Metodes nosaukums MATHFactor (matemātiskais faktors). Ingas matemātiskā problēma, ko viņa izklāstīja auditorijai (videofilmā), ir „Ģeometriskā varbūtība” (skatīt, yuotube.com https://www.youtube.com/watch?v=k6iqqmLRXp8&feature=em-upload_owner#action=share).

Inga Buša nodarbojas ar loka šaušanu un vēlējās uzzināt, kāda ir varbūtība trāpīt „desmitniekā” un kāda ir varbūtība trāpīt jebkurā no mērķa punktiem. Darbs tika veidots angļu valodā. Inga ir izturējusi pirmo kārtu un kopā ar skolotāju Māru Bušu ir uzaicināta uz finālsacensībām Salonikos Grieķijā. 

Aicinu uz matemātiku paskatīties ne tikai caur skaitļiem, jo matemātika ir mums apkārt, tā ir mūsu ikdiena. 

Stalbes vidusskolas direktore Jolanta Dzene 

Karjeras nedēļa Stalbes vidusskolā.

Pirmais patstāvīgais un ļoti nopietnais lēmums, kas jāpieņem dzīvē, ir karjeras izvēle. Cilvēks saprot, ka laiks nesteidzīgi, tomēr neatlaidīgi rit uz priekšu, izvēle aizvien tuvojas, bet viņš, pavisam apjucis, nezina, ko vēlas nākotnē darīt. Situācija nav neparasta, pat ikdienišķa, un ikviens no mums, pieaugušajiem, šādā situācijā ir bijis. 9. klases skolēni šobrīd ir grūtās izvēles priekšā, tāpēc, lai sniegtu viņiem atbalstu, projektu nedēļas ietvaros 9. klases skolēniem šogad tika organizēta karjeras nedēļa.

Skolēniem tika piedāvātas  dažādas nodarbības, kurās viņi ieguva zināšanas par izglītības sistēmu Latvijā un pasaulē, centās izprast, kuras jomas katram ir vispiemērotākās, tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kas stāstīja par savas izvēlētās nodarbošanās plusiem un mīnusiem, un vieslektoriem no augstākās izglītības iestādēm, kā arī vienu dienu skolēniem bija iespēja izmantot ēnu dienai. Nedēļa noslēdzās ar prezentācijām par skolēnu ēnotajām profesijām.

Organizējot tikšanās ar profesiju pārstāvjiem, aptaujājām skolēnus un centāmies atrast tieši to jomu pārstāvjus, kuras visvairāk interesēja topošos absolventus. Lielu paldies par atsaucību sakām novadniekiem:  ugunsdzēsējam  Ritvaram Ekertam , bārmenei oficiantei Sabīnei Gulbei ,  kultūras darbiniecei Solveigai Ruskai  un fotogrāfei maketētājai Martai Martinsonei, kā arī Latvijas kultūras koledžas pārstāvim Arno Marnicam. Arī astotās klases skolēni tika  aicināti un labprāt piedalījās sarunās ar profesiju pārstāvjiem.

Karjeras nedēļas mērķis bija ļaut paraudzīties uz karjeru no dažādiem skata punktiem. Tas dod iespēju redzēt un sadzirdēt arī ēnas puses, nedzīvojot ilūzijās par lietām, kuras ir svešas, kā arī vērtēt, analizēt un pieņemt pareizo lēmumu šodien.

                                                                                                                                        Direktores vietniece audzināšanas darbā A.Šūmane

Pēcpusdiena skolas bibliotēkā “Lasīt nav kauns, uzzini, kas jauns”

Lai veicinātu bērnu interesi par latviešu autoru grāmatu lasīšanu, mēs- skolas bibliotekāres- janvārī izsludinājām konkursu 1.-4.klašu skolēniem “Rakstniekam Jurim Zvirgzdiņam-75”. Autors joprojām turpina iepriecināt bērnus ar jaunām, saistošām grāmatām, kurās ir interesanti piedzīvojumi gan mājās, gan ceļojumos. Grāmatu saturs ir izglītojošs un aizraujošs.

Konkursa uzdevumu atbildes varēja atrast gan lasot Jura Zvirgzdiņa grāmatas, gan sekojot līdzi aktualitātēm Latvijā. Pēc tam šīs atbildes bija jāiesaista kolāžā vai zīmējumā. Darbs bija pietiekami sarežģīts, bet ar to tika galā 19 sākumskolas skolēni, kuri balvā saņēma uzaicinājumu piedalīties improvizācijas pēcpusdienā 18.februārī  skolas bibliotēkā. Pie mums viesojās novadniece, skolas absolvente Guna Eglīte, kura iesaistījusies ne vien improvizācijas teātrī Rīgā un Cēsīs, bet arī aktīvi darbojas kā ārsts-klauns bērnu slimnīcā. 

Guna mūs iepriecināja ar radošām  spēlēm, kuras skolēnos attīsta domāšanu, iztēli, uzmanību, koncentrēšanās spējas un drosmi uzstāties.

Liels prieks bija par 2.klases skolēniem, kuri savas audzinātājas Janas rosināti, viskuplākā skaitā bija piedalījušies konkursā un ļoti aktīvi arī darbojās šajā pēcpusdienā.

Bērnus ļoti iepriecināja vēl viens Gunas radošais darbs-seju apgleznošana.  Gandrīz visi dalībnieki vēlējās piedalīties šajās pārvērtībās, kļūstot par dažādiem tēliem- tīģeriem, kaķīšiem, taureņiem u.c.

Paldies sākumskolas skolēniem par atsaucību, aktivitāti un uzņēmību!

Bibliotekāres Inta un Zanda

23.02.2016.

Labie darbi Stalbes vidusskolā

              Katram cilvēkam dzīvē pienāk brīdis, kad gribas izdarīt ko nesavtīgu un lielu. Tā arī Stalbes vidusskolas skolēnu padome izvēlējās palīdzēt tiem, kas paši palīdzību nespēj palūgt. Lai noskaidrotu, kā varam palīdzēt, zvanījām un Cēsu dzīvnieku patversmi un noskaidrojām, kas dzīvniekiem nepieciešams. Akcijā iesaistījām arī bērnudārza bērnus un Stalbes vidusskolas struktūrvienības bērnus. Nekautrējāmies arī aiziet un uzrunāt pašvaldības darbiniekus. Kopumā 2 nedēļu laikā izdevās saziedot ļoti daudz dažādas dzīvnieku pārtikas, vecus frotē dvieļus un palagus, ar ko apkopt dzīvnieciņus.

          Laikā, kamēr vācām pārtiku un citas lietas, Cēsu dzīvnieku patversmi Lācīši pārņēma jauns apsaimniekotājs –biedrība “”Dzīvnieku patversme “Mežavairogi.”” Mūs draudzīgi uzņēma patversmes darbinieks Aigars Justelis, kurš pastāstīja par dzīvi patversmē un darbu ar šādiem dzīvniekiem. Vecāko klašu meitenes devās pastaigā ar suņiem, un jāteic, ka gribētāju pastaigāties bija daudz, bet, tā kā patversmes darbinieks darbu Cēsīs uzsācis nesen, tad uzticēja mums tos dzīvniekus, kuri šķita visdraudzīgākie, jo dzīvnieka dabu nekad nevar zināt.  Satikām arī puisi, kurš brīvprātīgi viesojas patversmē un regulāri ved dzīvnieciņus pastaigā. Redzējām, ka suņi šo puisi nepacietīgi gaidīja un visi vēlējās tikt pastaigā.

Dodoties mājās, autobusā valdīja skumja noskaņa. Radās sajūta, ka nepieciešams palīdzēt vairāk. Cilvēkam taču ir tik lielas iespējas dot. Palīdzēt nenozīmē tikai uzņemt savā ģimenē kādu mīluli.  Pieņēmām lēmumu rast iespēju mājturības un tehnoloģiju  stundās izgatavot suņu būdu. Meitenes izteica vēlēšanos iesaistīties un rast iespēju atgriezties un izvest suņus pastaigā. Jāteic, ka 8 .klases skolēns Kristers Briedis jau šajā mācību gadā pagatavoja māju skolas kaķim, kurš neatlaidīgi šiverē gar skolas virtuvi un par kuru saimniecītes ir uzņēmušās rūpes.

Skolēnu padome Īpaši lielu paldies saka  Robertam Mednim,  kas nesavtīgi atnesa ļoti lielu pārtikas daudzumu, Sanijai Maigai Pērkonei, kas bez pārtikas atnesa arī pledus kaķiem  un dzīvnieku  rotaļlietas , Rebekai Ekertei, kas bez pārtikas bija sarūpējusi kakla siksnas un suņu pavadiņu, un īpaši 3. klasei, kas savāca trešo daļu no visas kopēji savāktās pārtikas. Šis bija 3. klases labais darbiņš, kas jāpaveic “Sporto visa klase” ietvaros. Paldies visiem, kas atrada iespēju piedalīties, kas ierasto konfekšu vietā izvēlējās nopirkt pārtiku dzīvnieciņiem. Paldies vecākiem, kas atbalstīja savus bērnus. Kopā mēs varam daudz. Vairosim  labestību kopā!

Direktores vietniece audzināšanas darbā, Skolēnu padomes konsultante A. Šūmane

Izbraukuma nodarbības”Eiro skrējiens” Stalbes vidusskolā

Lai popularizētu datorspēles "Eiro skrējiens" jeb „Euro Run”, sacensības 9-12 gadus veciem skolēniem, kurās piedalīties aicina Eiropas Centrālā banka un Eirosistēmas valstu centrālās bankas, Stalbes vidusskolā 28. janvārī notikaizglītojošas izbraukuma interaktīvā nodarbības  3.-6. klašu skolēniem. Nodarbību mērķis bija palīdzēt skolēniem interesantā veidā apgūt zināšanas par eiro banknotēm un monētām un palīdzēt tiem, kuri jau spēli spēlē veiksmīgāk atbildēt uz spēles jautājumiem. Sacensības norisinās no 2015. gada 25. novembra, un iesaistīties tajās vēl ir iespējams līdz 2016. gada 25. februārim, kad tās noslēgsies.

 

Katra nodarbība tika organizēta atsevišķi vienai klasei. Vienas nodarbības ilgums bija – 40 minūtes (1 mācību stundu). Izglītojošās nodarbības vadīja Latvijas Bankas pārstāve Antra Slava, kura arī ir "Naudas skolas" redaktore. Kopā ar Antru darbojās un nodarbības vadīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni Helēna un Roberts, kuri iejutās spēles varoņu Annas un Alekša lomās.

Nodarbībās skolēni:

  • uzzināja būtiskāko informāciju par eiro banknotēm un monētām;
  • pārbaudīja savas zināšanas nelielā konkursā;
  • saņēma noderīgus izdales materiālus;
  • mācījās strādāt komandās;
  • vācot bonusus, par pareizām atbildēm uzvarētāji ieguva vērtīgas balvas.

Visās nodarbībās skolēni bija aktīvi, uzrādīja ļoti labas zināšanas, taču ikvienam bija iespēja tās papildināt ar vēl nezināmo. 3. klases grupā uzvarētāju laurus guva divas komandas: Līga Laudiņa un Santa Solovjova, kuru konkurenti bija Markus Raivo Tauriņš, Edmunds Eglītis un Kevins Briedis. 4. klases grupā arī ritēja sīva cīņa starp divām komandām, taču fināla jautājumā uzvaru izcīnīja Kristī Ozola, Roberts Šūmanis un Roberts Gūtmanis atstājot 2.vietā Martu Kristiānu Amantovu un Nikolu Zaķi, visi no Stalbes vidusskolas. 5. klašu grupā uzvaras laurus guva Straupes pamatskolas meiteņu komanda: Eva Indriksone un Madara Elza Rudzīte. 6.klašu grupā labākās bija Kristīne Leitāne, Kristīne Vallija Ruble un Amanda Vilciņa no Stalbes vidusskolas.

Nodarbībās līdzdarbojās arī skolotājas Ilze Paegle no Stalbes vidusskolas, galvenā iniciatore, lai nodarbības Stalbes vidusskolā notiktu un Straupes pamatskolas skolotājas Iveta Adamsone un Evija Tiltiņa, kuras atsaucās ielūgumam un ieradās uz nodarbībām kopā ar savas skolas 5.-6. klašu audzēkņiem.

 

Ilze Paegle Stalbes vidusskolas sociālo zinību skolotāja

 

 

 

 

Mēs lepojamies!

1.semestrī par teicamām sekmēm un apzinīgu attieksmi pret mācību darbu (vismaz 8 balles (2.-3.klasē) vai vismaz 7 balles un vidējā atzīme vismaz 7,8 balles (4.-12.klasē)) pateicības saņēma 24 skolēni:

2.klasē: Amēlija Brauna, Karolīna Sonora Brūdere, Letīcija Rozīte

3.klasē: Edmunds Eglītis, Līga Laudiņa, Santa Solovjova, Markuss Raivo Tauriņš

4.klasē: Marta Kristiāna Antonova, Karlīna Gaspersone, Roberts Gūtmanis, Alise Elīna Petkeviča, Veronika Ruska

5.klasē: Elva Pužule, Armands Ričards Robītis, Sabīne Strazdiņa, Tīna Marija Zaļaiskalna

6.klasē: Emīls Dakša, Madara Dakša

8.klasē: Mārtiņš Jēkabs Ausmanis, Anete Dzene, Santa Jogita Emse, Roberts Laudiņš, Toms Kristiāns Robītis

12.klasē: Kristiāna Jānelsiņa

Pateicības par labām un teicamām sekmēm (visos mācību priekšmetos iegūtas vismaz 6 balles) 1.semestrī saņēma 28 skolēni:

2.klasē: Juris Antonovs, Samanta Egle, Sandis Miks Rainskis, Olga Semerikova

2.a klasē: Liāna Podziņa, Amanda Priedīte

3.klasē: Kevins Briedis, Emīls Dārziņš, Daniels Dāvis Grabis, Sanija Ivanova, Imants Kristaps Liepiņš, Roberts Mednis, Rolands Reiziņš, 

4.klasē: Dairis Mocāns, Kristī Ozola, Gustavs Riekstiņš, Mārcis Rutkovskis, Roberts Šūmanis, Markuss Vimba, Nikola Zaķe

5.klasē: Uģis Baumanis, Loreta Lapsiņa, Haralds Mednis, Evita Mieriņa

6.klasē: Beatrise Reiziņa

7.klasē: Paula Dzene, Evija Gūtmane

8.klasē: Juta Mocāne

 

 

 Aiz Robežas iespējas nebeidzas

10. un 11. decembrī Stalbes vidusskolā viesojās četru cilvēku delegācija no jauniešu kultūras centra Clab-Stahnsdorf Vācijā. Stalbē pabija centra vadītāja Berbela Severīna, un vairāki darbinieki. Ceturtdien viesi apmeklēja Cēsu viduslaiku pili, bet pēcpusdienā tikās ar Stalbes vidusskolas skolēnu domes pārstāvjiem. Stalbes jaunieši kopā ar vācu viesiem gatavoja vienu vācu ēdienu, sauktu par "Hochzeitssuppe" jeb kāzu zupu. Pirms zupas galdā tika celta pašmāju siļķe ar kartupeļiem un biezpienu. Savukārt, vakara noslēgumā klātesošos priecēja direktores vietnieces audzināšanas darbā Anitas Šūmanes sarūpēts kārums - rupjmaizes kārtojums. Piektdien vācu delegācija tikās ar skolas direktori Jolantu Dzeni, lai apspriestu nākotnes sadarbības iespējas, un apmeklēja skolu. Puses šķīrās ar pārliecību, ka pamatakmens veiksmīgam kopdarbam nākotnē ir ielikts."

                                                                                                                       vēstures skolotāja Evija Pumpuriņa

Uzņēmība dod iespējas

Decembra sākumā mūsu skolas 4. klases skolēniem bija iespēja piedalīties LNB Bērnu literatūras centra un apgāda “Zvaigzne ABC” rīkotajā “Grega festivālā” Rīgā Gaismas pilī.

Kāpēc mēs tur bijām? Šis festivāls tika organizēts tiem bērniem un jauniešiem, kuri ir aktīvi grāmatu lasītāji un īpaši iecienījuši  amerikāņu autora Džefa Kinnija grāmatu sēriju “Grega dienasgrāmata”. Slavenais rakstnieks viesojās Rīgā 8. un 9.decembrī, kur tikās ar lasītājiem. Viņa grāmatas ir ļoti iecienītas visā pasaulē, tās tulkotas 30 valodās.

Lai piedalītos festivālā, vispirms bija jāpiedalās konkursā, zīmējot plakātu par noteiktu tēmu, saistītu ar skolas dzīvi un grāmatu lasīšanu. Konkursa 1.kārtā, kura norisinājās skolā, vienīgie, kuri savlaicīgi un kvalitatīvi veica šo uzdevumu, bija 4.klases skolēni- Roberts Gūtmanis un Kristī Ozola. Viņi tika izvirzīti uz otro kārtu, kura notika Rīgā- Latvijas Nacionālajā bibliotēkā “Grega festivāla” ietvaros.  Uz šo pasākumu bija iespēja braukt arī līdzjutējiem, kuri ir lasījuši “Grega dienasgrāmatu”. Šī iespēja tika dota Elīnai Alisei Petkevičai, Markusam Vimbam un Robertam Šūmanim.

Festivāla laikā bija iespēja satikt pašu autoru, dzirdēt viņa stāstījumu , kā viņš kļuvis par tik slavenu rakstnieku, kā arī ieskatīties viņa ceļojuma iespaidos  citās valstīs, kurās viņš tikko pabijis, tiekoties ar lasītājiem. Bērni saņēma kartītes ar Džefa Kinnija autogrāfu, uzņēma selfijus kopā ar viņu, kā arī uzdeva rakstniekam ļoti daudz jautājumus par viņa radošo darbību.

Daži iespaidi un bērnu atziņas pēc pasākuma:

Kristī: “ Tā bija mana laimīgākā diena 2016.gadā. Es pirmo reizi tikos ar tik slavenu cilvēku. Viņš bija ļoti labsirdīgs, sirsnīgs, jautrs un atklāts. Es pirmo reizi biju arī Nacionālajā bibliotēkā, mani pārsteidza tās plašums un ērtības, iespēja pārvietoties ar liftu. Mēs to izmantojām - vairākas reizes vizinājāmies liftā. Es priecājos par iegūto rakstnieka autogrāfu un par to, ka viņš  turpinās rakstīt par Gregu.”

Roberts Gūtmanis: “Tā bija vienreizēja iespēja satikt manu mīļāko rakstnieku, uzņemt kopā ar viņu selfiju un iegūt  autogrāfu savās “Grega dienasgrāmatās”. Es uzzināju, kas Džefu Kinniju  iedvesmoja rakstīt par Gregu un kāpēc viņš vispār kļuva par rakstnieku. Mani sajūsmināja tas, ka autors turpinās savu grāmatu sēriju un jau pēc gada es varēšu atkal lasīt par jauniem  Grega piedzīvojumiem”.

Elīna: “ Mani ļoti sajūsmināja  šis brauciens uz Rīgu. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā es biju pirmo reizi. Man tur ļoti patika,  īpaši plašās telpas, atpūtas vietas pagrabstāvā, kur mēs visi kopā paēdām un pārrunājām redzēto. Tā bija lieliska iespēja satikt slavenu rakstnieku, kurš atbraucis no Amerikas, lai redzētu mūsu galvaspilsētu un iepazītu savus lasītājus. Džefs Kinnijs ir vienkāršs,  ļoti atsaucīgs, iejūtīgs un interesants cilvēks. Es nopirku “Grega dienasgrāmatas”jaunāko izdevumu “Vecā skola”,  Džefs tajā ierakstīja savu autogrāfu un tagad varēšu to lasīt. Tas ir lieliski.” 

Markuss: “Man ļoti patika pats brauciens un Rīgu. Bibliotēkā bija  gaišas un plašas telpas, ērtas atpūtas vietas, liels lifts, ar kuru mēs vizinājāmies vairākas reizes. Es priecājos, ka tur bija iespēja apskatīties grāmatas un arī nopirkt “Grega dienasgrāmatas”.  Es uzzināju, kā tapušas šīs grāmatas un ka autors daudzus notikumus, kurus apraksta, ir piedzīvojis pats. Tagad man ir vēlēšanās izlasīt arī jaunāko izdevumu no šīs sērijas “Vecā skola”.

Roberts Šūmanis:  “Man visvairāk patika tas, kā norisinājās “ Grega festivāls”. Tikšanos ar Džefu Kinniju filmēja “ LMT Straume” un to visu rādīja uz lielā ekrāna, bet pašu pasākumu vadīja Valters Frīdenbergs. Tas bija interesanti – satikt tik slavenu cilvēku. Man šo iespēju sagādāja draugs Roberts, kurš uzaicināja mani kā līdzjutēju uz  festivālu. Es noteikti izlasīšu arī jaunākās “Grega dienasgrāmatas” sērijas.”

Stalbes vidusskolas bibliotekāre

Inta Rajecka

Sadraudzējāmies Kocēnos.

4.decembrī skolēnu padomes dalībnieki viesojās sadraudzības pasākumā Kocēnu pamatskolā. Tikšanās mērķis bija satikties un meklēt idejas, ar kādiem pasākumiem atjaunot kādreizējās Kocēnu pamatskolas, Stalbes vidusskolas un Umurgas pamatskolas draudzīgās attiecības, kuras savulaik izirušas 90. gadu lielās krīzes dēļ.  Vakara gaitā piedalījāmies arī  Kocēnu skolas skolēnu padomes organizētajā popielā IZKLAUSIES REDZĒTS.  Priekšnesumu “Mazcenas mobilais telefons” sagatavoja A.Dzene un M.Veinbergs, savukārt Rikardiona “Odiņu” - G.Bērziņš, K.Kalniņa un S.J.Emse. Mūsu skolas “Odiņš”  ieguva 3. vietu 13 priekšnesumu konkurencē. Jāteic, skolēni kopīgu valodu atrada pavisam ātri un vakara diskotēka tika aizvadīta jautrā un draudzīgā atmosfērā. Nākamais sadraudzības pasākums pēc skolēnu vēlmēm tiks plānots Stalbes vidusskolā.

                                                                                   Direktore vietniece audzināšanas jomā A.Šūmane.

Sadraudzības turnīrs basketbolā

25. novembrī Stalbes vidusskolā norisinājās jau ikgadējais Sadraudzības turnīrs basketbolā. Kopvērtējumā neizšķirts 2:2! Stalbes vidusskola uzvarēja 5.-6.klašu grupā meitenēm ar rezultātu 14:2, komandu pārstāvēja E.Gūtmane, S.Strazdiņa, T.M.Zaļaiskalna, M.Dakša, B.Reiziņa, A.Svikle, K.V.Ruble. 5.-6.klašu grupā zēniem pašā spēles galotnē uzvaru izcīnīja Straupes puiši ar rezultātu 4:3. Stalbes vsk. komandā spēlēja A.Ivanovs, A.R.Robītis, M.Vilciņš, R.Irklis, M.Rutkovskis, G.Tumulis, O.Lasmanis. 7.-9. klašu grupā meitenēm ar rezultātu 18:12 uzvarēja Straupes psk. , Stalbes vsk. pārstāvēja E.Gūtmane, A.Dzene, J.Mocāne, A.S.Kursīte, M.Strazdiņa un B.Reiziņa. 7.-9. klašu grupā zēniem pārliecinoši uzvarēja Stalbes vsk. ar rezultātu 37:13. Komandu pārstāvēja M.Muižnieks, Z.Eglītis, E.Dakša, E.Dzalbs, M.J.Ausmanis, K.Krujelis, D.Bušs.

                                   Sporta skolotājs O.Urbāns

Pārgaujas novada skolu Daiļrunas konkurss

 

2015.gada 25.novembrī notika Pārgaujas skolu skolēnu Daiļrunas konkurss Raiskuma sanatorijas internātpamatskolā. No Stalbes vidusskolas piedalījās 8 dalībnieki:

Elizabete Dārziņa -1.klase, Amēlija Brauna-2.klase, Līga Laudiņa-3.klase, Elīna Alise Petkēviča-4.klase, Elva Pužule-5.klase, Amanda Vilciņa-6.klase, Paula Dzene-7.klase, Santa Jogita Emse-8.klase.

Ieguvām godalgotās vietas:

1.-3.klašu grupā Līga Laudiņa-3.vieta;

4.-6.klašu grupā Elva Pužule -1.vieta un Skatītāju simpātiju balva;

7.-9.klašu grupā Santa Jogita Emse-2.vieta un Skatītāju simpātiju balva.

2015.gada 26.novembrī                                   I.Kozlovska

 

LAIKA APSTĀKĻIEM ATBILSTOŠS APĢĒRBS

Lai izraibinātu ikdienu, 6. novembrī skolēnu padomes  pārstāvji devās  ciemos uz pirmsskolu pie 5-gadniekiem un 6-gadniekiem.

    Skolēnu padomes viesošanās  iemesls bija ar dažādām aktivitātēm pārbaudīt bērnu zināšanas par  apģērbu ziemā, rudenī, pavasarī un vasarā. Uz papīra lellēm bija jālīmē  gadalaikam atbilstošs apģērba gabals.

    Bērniem bija iespēja izmēģināt arī savas spējas apģērba izgatavošanā, no papīra izveidojot apģērbu un izkrāsojot to.

    Vēlāk  sekoja jautra stafete, kur uzdevums bija aizskriet līdz apģērbu maisam un neredzot izvilkt apģērba gabalu vai aksesuāru un uzģērbt to. Sacenšanās notika pa pāriem, un tajā piedalījās arī skolotājas Agrita un Zanda. Stafete tika aizvadīta jautrā atmosfērā un

   pēc  stafetes kā apliecinājumu par labi paveiktu darbu un zināšanām  katras bērns saņēma mazu dāvaniņu - piespraudi.

    Bērniem nodarbība likās interesanta un jautra. Fotogrāfijas apskatāmas  galerijā.

                                                                                                                               Skolēnu padome

 

Valodu diena Stalbes vidusskolā

5.novembrī  skolā notika Valodu diena, kad 5.-12. klases skolēni piedalījās radošajās darbnīcās. Bija latviešu (vadīja S.Freiberga, I.Kozlovska), krievu (R.Hmeļņicka), angļu (S.Auziņa), vācu (Z.Krūmiņa) un franču (I.Rajecka) valodas darbnīcas, kurās katra klase izcēlās ar kaut ko īpašu. 5.klase ļoti aizrautīgi un atraktīvi dziedāja karaoke angliski. Krievu valodas radošajā darbnīcā 8. un 9.klase  izcēlās ar attapību, komentējot attēlus, jo tika meklēta palīdzība pat zvanot vecākiem. 6.klase cītīgi mācījās franču deju, un visi prata dažas pieklājības frāzes franču valodā. Ar vācu valodas iemaņu apgūšanu izcēlās 7.klase. Latviešu valodas darbnīcā labas zināšanas demonstrēja vidusskolas meitenes.

Noslēgumā visi kopā nodejoja franču deju un katra klase saņēma savu nomināciju un saldumus. 

                                                                                                             Skolotāja Inese Kozlovska

 

Tautas bumbas sacensības

3.novembrī Stalbes vidusskolas 4.-5.klašu skolēni piedalījās sacensībās rotaļa "Tautas bumba". Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad piedalījāmies lielo skolu grupas sacensībās. Stalbes komanda kopvērtējumā izcīnīja 7.vietu, taču lai cīnītos par medaļām pietrūka ļoti niecīgi punkti un parādītais sniegums bija lielo skolu cienīgs! Stalbes vidusskolas komandu pārstāvēja R.Gūtmanis, M.Rutkovskis, R.Šūmanis, K.Gaspersone, A.Šimkuse, A.E.Petkeviča, A.R.Robītis, S.Strazdiņa, E.Gūtmane, K.Neimane, M.Vilciņš.

                                                                                 Skolotājs Oskars Urbāns