e-avīze 2017./2018.

e-avīze 2017./2018.

 

Sasniegumi Starpnovadu mācību priekšmetu olimpiādēs 2017./2018. mācību gadā

Mēs lepojamies!

Santa Solovjova ieguva 1.vietu mājturības un tehnoloģiju olimpiādē meitenēm 5.klasei (sk.S.Jonāse)

Marta Kristiāna Antonova (6.kl.) ieguva atzinību mājturības un tehnoloģiju olimpiādē meitenēm 7.klasei(sk.S.Jonāse)

Edgars Šūmanis ieguva atzinību mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 8.-9.klasei (sk.J.Mičulis)

Marta Kristiāna Antonova (6.kl.) ieguva atzinību matemātikas olimpiādē (sk. I.Paegle)

Marta Kristiāna Antonova (6.kl.) ieguva atzinību angļu valodas olimpiādē (sk. S.Auziņa)

Elizabete Dārziņa (3.kl.) ieguva atzinību konkursā “Hei, matemātiķi!”! (sk.A.Sarapova)

Elizabete Dārziņa ieguva 2.vietu latviešu valodas olimpiādē 3.klasei (sk.A.Sarapova)

Armands Ričards Robītis ieguva 1.vietu mūzikas olimpiādē  (sk.A.Tomsone)

Juris Antonovs un Amēlija Brauna (4.kl.) ieguva atzinību sākumskolas skolēnu mazajā  pētniecības konferencītē “Mazs cinītis gāž lielu vezumu”(sk.J.Palsa)

Letīcija Rozīte (4.kl.) ieguva atzinību sākumskolas skolēnu mazajā  pētniecības konferencītē “Mazs cinītis gāž lielu vezumu”(sk.J.Palsa)

Dairis Mocāns (6.kl.) ieguva atzinību mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 5.-7.klasei (sk.J.Mičulis)

Roberts Gūtmanis (6.kl.) ieguva atzinību mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 5.-7.klasei (sk.J.Mičulis)

 

 

Sasniegumi ikdienas mācību darbā 2017./2018. mācību gadā

Mēs lepojamies! 

    

Par teicamām sekmēm un apzinīgu attieksmi pret mācību darbu (vismaz 8 balles un ļoti labi apgūti visi mācību priekšmeti (2.-3.klasē) vai vismaz 7 balles un vidējā atzīme vismaz 7,8 balles 4.klasē (sudraba liecība 5.-9.klasē), vidējā atzīme vismaz 9 balles (zelta liecība) 5.-9.klasē) pateicības saņēma 23 skolēni:

3.klasē: Elizabete Dārziņa, Brendons Breds Dūdens, Katrīna Kārkliņa, Kenets Strēlnieks

4.klasē: Amēlija Brauna, Letīcija Rozīte, Liāna Podziņa

Zelta liecības saņēma:

6.klasē: Marta Kristiāna Antonova

7.klasē: Sabīne Strazdiņa

Sudraba liecības saņēma:

5.klasē: Emīls Dārziņš, Līga Laudiņa, Roberts Mednis, Santa Solovjova, Markuss Raivo Tauriņš

6.klasē: Karlīna Gaspersone, Roberts Gūtmanis, Dairis Mocāns, Alise Elīna Petkeviča

7.klasē: Renāte Beļājeva, Armands Ričards Robītis, Elva Pužule

8.klasē: Emīls Dakša

9.klasē: Paula Dzene

Pateicības par labām  sekmēm mācībās (visos mācību priekšmetos iegūtas vismaz 6 balles, 2.-3.klasē labi apgūti  visi mācību priekšmeti)  saņēma 28 skolēni:

2.klasē: Sabīne Fjodorova, Sanija Maiga Pērkone, Samanta Seikstule, Ralfs Strazdiņš

3.klasē: Alise Baumane, Rebeka Ekerte, Roberts Frīdenšteins, Atis Gūtmanis, Matīss Krujelis, Renārs Ozoliņš, Mikus Tauriņš

4.klasē: Karolīna Sonora Brūdere, Samanta Egle,  Amanda Priedīte, Sandis Miks Rainskis

5.klasē: Laila Līga Beļājeva, Daniels Dāvis Grabis, Sanija Ivanova, Kristaps Imants Liepiņš, Rolands Reiziņš

6.klasē: Kristī Ozola,Veronika Ruska, Roberts Šūmanis

7.klasē:Loreta Lapsiņa, Amanda Vanaga

8.klasē: Dairis Kļaviņš

9.klasē: Evija Gūtmane, Kristaps Krujelis

Inese Lunte, direktores vietniece mācību darbā

______________________________________________________________

 

 

Spožāko zvaigžņu stunda ,,PIEKTĀ DIMENSIJA”

Amatas novada pašvaldības apvienotās izglītības pārvaldes metodiķe Diāna Briede

Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas novadu mācību olimpiāžu uzvarētāju un pedagogu godināšanas pasākumā ,,Piektā dimensija” šonedēļ satikās teju 200 zinošāko un mācību priekšmetu olimpiādēs veiksmīgi startējušo skolēnu no 1. līdz pat 12. klasei, lai kopā ar novadu vadītājiem, skolu direktoriem un saviem skolotājiem svinētu uzvaru gan sākumskolas, gan latviešu valodas, gan angļu un krievu valodas, gan matemātikas, fizikas, mājturības, gan lietišķās informātikas, ģeogrāfijas, ekonomikas un citās olimpiādēs, kas noritējušas visa šī mācību gada garumā.

Olimpiāžu uzvarētāji šogad dāvanās saņēma Latvijas Bankas piemiņas monētas, kā arī uzklausīja daudz labu vārdu un novēlējumu. Novadu vadītāji apliecināja cieņu un uzticēšanos, sveicot gan skolēnus, gan skolotājus, novēlot bērniem būt kompetentiem un prast skolā gūtās zināšanas izmantot reālajā dzīvē.

Pasākumu organizēja Amatas novada apvienotā izglītības pārvalde kopā ar septiņu sadraudzības novadu pašvaldībām. Pasākumam šogad bija dots nosaukums ,,Piektā dimensija”,  aktualizējot skolēnu globālo kompetenču pilnveides nepieciešamību. Jo šobrīd saprotams tikai viens - lai gan dažādu valstu jaunieši klausās līdzīgu mūziku, izvēlas līdzīga stila apģērbu, lasa tos pašus blogus, spēlē tās pašas spēlītes un seko vieniem un tiem pašiem sporta notikumiem, īsta izpratne šajā savstarpēji saistītajā un ātrajā pasaulē skolēniem nerodas pati no sevis. Tieši tāpēc pasaulspratība vai globālā kompetence ir tikpat svarīga kā matemātika, dabaszinības vai kāda cita mācība, ja ne vēl svarīgāka.

,,Un kas zina, varbūt nākamgad mums būs jauna disciplīna mācību olimpiādēs Pasaulspratība,” atzina  Amatas novada pašvaldības apvienotās izglītības pārvaldes metodiķe Diāna Briede. Pasākumā tika organizēts neliels konkurss pasaulspratībā visu septiņu novadu komandām. Konkursā ar lielu azartu iesaistījās arī pašvaldību vadītāji un viņu vietnieki. Tas bija tik aizraujoši un, jāatzīst, arī gana jautri. Pēc skaņas bija jāatpazīst, kas notiek ,,aizkadrā”. Izrādījās, ka tas nemaz nav tik viegli izdarāms.

Liels prieks par tiem skolēniem, kuri ieguvuši godalgotas vietas ne tikai starpnovadu, bet arī Vidzemes reģiona un valsts mēroga mācību olimpiādēs, kā arī tiem, kuri nopelnījuši vairākas godalgas. Mēs patiesi lepojamies ar visiem Jums. Pateicība arī vecākiem un skolotājiem par atbalstu, uzticēšanos un ieguldīto darbu, jo ikviens talants tikai kopā ar nopietnu darbu nes panākumus.

  ______________________________________________________________

 

 

Starpnovadu skolu sacensības florbolā C grupā 

Aprīlī Cēsīs notika florbola sacensības C grupas (6.-7.klases) zēniem, kurās piedalījās arī Stalbes vidusskolas zēnu komanda. Sacensībās piedalījās astoņas komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās (A un B). Katras grupas divas spēcīgākās komandas pēc rezultātiem cīnījās par 1.-4.vietu. Grupu 3. un 4. vietu ieguvējas izspēlēja spēles par 5.-8.vietu. Stalbes vidusskola startēja A apakšgrupā, kurā bez mūsu skolas vēl bija Cēsu Pilsētas vidusskola, Cēsu 2.pamatskola un Cēsu 1.pamatskola. Pēc grupu spēlēm, Stalbes vsk. ierindojās 1.vietā un tas nozīmēja, ka būs jācīnās par 1.-4. vietu, galarezultātā tika izcīnīta 3.vieta. Jāpiezīmē, ka skolas komandu pārsvarā veidoja 5.un 6.klases skolēni, kamēr daudzas skolas sacensībās startēja ar 7.klases skolēniem. 

Rezultāti pēc grupu spēlēm: 

Stalbes vsk. – Cēsu 1. p-sk.   5:0 (M.Rutkovskis 2, R.Gūtmanis, D.Mocāns, E.Eglītis) 
Stalbes vsk. – Cēsu 1. p-sk. 3:0(M.Rutkovskis 2, R.Šūmanis) 
Stalbes vsk. – CPV  2:3 (M.Rutkovskis, R.Gūtmanis) 

Pusfināls: 

Stalbes vsk. – CVĢ  1:4 (R.Gūtmanis) 

Spēle par 3.vietu 

Stalbes vsk. – Cēsu 1.psk. 5:1 (M.Rutkovskis 2, E.Eglītis, U.Baumanis, R.Gūtmanis) 

Stalbes komandu pārstāvēja R.Gūtmanis, M.Rutkovskis, R.Šūmanis, D.Mocāns, R.R.Dūdens, U.Baumanis, E.Eglītis, T.Zaļais, J.Gūtmanis.

Oskars Urbāns, sporta skolotājs

 ______________________________________________________________

 

Starpnovadu skolu sacensības florbolā D grupā

Aprīlī savā starpā sacentās D grupas (4.-5.klases) starpnovadu skolu florbolisti. Sacensībās piedalījās 7 komandas, kuras sadalītas A un B apakšgrupā, katras grupas pirmās divas vietas izspēlē 1.-4.vietu, kamēr grupu 3. un 4. vietas ieņēmušās komandas sadala 5.-7.vietu. Stalbes vidusskolai apakšgrupu turnīrs bija jāspēlē ar Cēsu 1.p-sk.un CPV. Grupu turnīrā izdevās izcīnīt uzvaru pār CPV un tas garantēja vietu pusfinālā, kur pretī stājās Cēsu 2.psk. Puiši atzīstami cīnījās un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos jeb „bullīšos”, vārtsargu labā spēle un mazliet veiksme stāvēja klāt abām komandām, bet izšķirošo un vienīgo „bullīti” realizēja Matīss Krujelis, ļoti meistarīgi pārspējot pretinieku komandas vārtsargu. Finālā vēlreiz nācās spēlēt pret Cēsu 1.p-sk., kuru neizdevās uzvarēt grupu turnīrā. Finālā abas komandas cīnījās līdzvērtīgi un atkal uzvarētāju nācās noskaidrot „bullīšos”, taču šoreiz pietrūka mazliet veiksmes un galarezultātā izcīnīta augstā 2.vieta, pierādot ka līdzvērtīgi varam cīnīties ar „Lielajām skolām”.

Rezultāti pēc grupu spēlēm:

pret Cēsu 1.psk. 0:3
pret CPV 2:1 (E.Eglītis,M.Krujelis)

Pusfināls par 1.-4.vietu

pret Cēsu 2.psk. 3:2(bullīšos) (E.Dārziņš, E.Eglītis, M.Krujelis)

Fināls par 1.vietu

pret Cēsu 1.psk. 2:3(bullīšos) (R.R.Krupenko 2)

Stalbes vidusskolas komandu pārstāvēja: Matīss Krujelis, Atis Gūtmanis, Renārs Ozoliņš, Jānis Gūtmanis, Emīls Dārziņš, Edmunds Eglītis, Roberts Mednis, Kaspars Ozoliņš, Tomass Zaļais un Ralfs Ričards Krupenko.

Oskars Urbāns, sporta skolotājs

______________________________________________________________

 

 

07.03.2018. Starpnovadu skolu sacensības volejbolā meitenēm, zēniem C grupai

7.martā vienlaicīgi tika izspēlētas volejbola sacensības meitenēm un zēniem C grupā (6.-7.klase). Zēnu konkurencē startēja septiņas komandas, bet meiteņu - piecas skolu komandas. Izspēles sistēma – komandas savā starpā spēlē divus setus līdz 15 punktiem, ja rezultāts neizšķirts, tad uzvarētāju nosaka pēc abu setu punktu summas.

Ļoti veiksmīgi nostartēt izdevās Stalbes vidusskolas zēnu komandai, izcīnot 3.vietu un pierādot, ka varam cīnīties ar lielajām skolām arī volejbola sacensībās. Stalbes vsk.pārstāvēja Roberts Gūtmanis, Mārcis Rutkovskis, Roberts Šūmanis, Rinalds Ralfs Dūdens, Armands Ričards Robītis un Roberts Mednis.

Rezultāti:

pret CVĢ 1:1

pret DACVĢ 1:1

pusfināls

pret CPV 0:2

par 3.vietu

pret Vecpiebalgas vidusskolu 2:0

Stalbes vidusskolas meitenes kopvērtējumā ieguva 4.vietu.

Komandas sastāvs: Evita Gūtmane, Loreta Lapsiņa, Sabīne Strazdiņa, Renāte Beļājeva, Kristī Ozola, Alise Elīna Petkeviča

Rezultāti:

Pret Cēsu 2.psk. 0:2 

Pret Vecpiebalgas vsk. 0:2

Pret CPV 1:1               

Pret CVĢ 0:2 

Oskars Urbāns, sporta skolotājs

______________________________________________________________

 

 

Sadraudzības turnīrs basketbolā 

2.martā Straupē norisinājās kārtējais Sadraudzības turnīrs basketbolā starp Straupes pamatskolu un Stalbes vidusskolu. Lai sacensības kļūtu interesantākas, šogad tika izmainīta sacensību norise, skolēni savā starpā ne tikai spēlēja basketbolu, bet sacentās dažādos vingrinājumos ar basketbola elementiem – piespēles, metiens un stafete. Par uzvarētu spēli kopvērtējuma tabulā varēja nopelnīt 3 punktus, bet par uzvarētu vingrinājumu – 6 punktus.

Skolas sacentās sekojošās klašu grupās – 4.-6.kl. meitenes, 5.-7.kl. zēni, 7.-9.kl. meitenes, 6.-8.kl. zēni, 8.-9.kl. meitenes, zēni. Stalbes vidusskolas komandām turnīrs izvērtās ļoti veiksmīgs un kopvērtējumā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 27:9, kā arī uz gadu savā īpašumā ieguva ceļojošo kausu!

Stalbes vidusskolu pārstāvēja:

4.-6.kl. meitenes (Kristī Ozola, Alise Elīna Petkeviča, Marta Kristiāna Antonova, Laila Līga Beļājeva,Amanda Anda Penka).

5.-7.kl. zēni (Jānis Gūtmanis, Edmunds Eglītis, Rinalds Ralfs Dūdens, Roberts Gūtmanis, Roberts Šūmanis, Mārcis Rutkovskis)

7.-9.kl. meitenes (Renāte Beļājeva, Evita Gūtmane, Sabīne Strazdiņa, Kristīne Vallija Ruble, Paula Dzene, Evija Gūtmane, Samanta Zariņa)

6.-8.kl. zēni (Mārcis Rutkovskis, Rinalds Ralfs Dūdens, Roberts Šūmanis, Mārcis Rutkovskis, Aleksis Ivanovs, Gatis Tumulis)

8.-9.kl. meitenes (Loreta Lapsiņa, Kristīne Vallija Ruble, Paula Dzene, Evija Gūtmane, Samanta Zariņa)

8.-9.kl. zēni (Gatis Tumulis, Rihards Irklis, Oskars Lasmanis, Deivids Bušs, Kristaps Krujelis)

Oskars Urbāns, sporta skolotājs

______________________________________________________________

 

 

Radošie lasījumi "Ezeriņos"

22.februārī mēs, Solvita Freiberga un Inese Kozlovska, organizējām ikgadējos Pārgaujas novada skolu radošos lasījumus. Šogad pasākums notika Stalbes "Ezeriņos" (laukakmens izstrādājumu bodīte), kur mūs šajā aukstajā dienā viesmīlīgi sagaidīja Ina Mieze, iekurināts kamīns, silta tēja un, protams, neskaitāmi daudz brīnumainu veidojumu no akmens. Radošā atmosfērā savus literāros darbus lasīja Stalbes vidusskolas, Straupes pamatskolas un Raiskuma internātpamatskolas-rehabilitācijas centra skolēni. Mūsu skolu pārstāvēja 5 jaunie literāti. Klausītāju simpātiju balvas ieguva skolēni: 5.klašu grupā Markuss Raivo Tauriņš no Stalbes vidusskolas; 6.-7.klašu grupā Dairis Mocāns no Stalbes vidusskolas; 8.-9.klašu grupā Samanta Zariņa no Stalbes vidusskolas. Samantas Elizabetes Frīdenšteinas darbs ieguva skolotāju simpātiju atzinību. Paldies  Emīlam Dakšam par piedalīšanos!

Inese Kozlovskalatviešu valodas un literatūras skolotāja

 ______________________________________________________________

 

ZAAO "Jauno vides līderu" noslēguma pasākums 19. janvārī

19.janvārī noslēdzās ZAAO organizētais projekts "Jaunie vides līderi". Piedalījās 11 Vidzemes skolu komandas. Mūsu skolu pārstāvēja 7.klases skolnieces E.Pužule, S.Strazdiņa, E.Gūtmane un 9.klases skolnieces E.Gūtmane un P.Dzene. Darba tēma bija "Klimata pārmaiņas un kā tās ietekmēs mūsu skolēnu ģimenes" Projekta laikā skolēniem bija vairākas nodarbības, kurās apguva: kā veikt pētījumu, kā veidot projekta darbu, kā veidot darba prezentāciju un to prezentēt. Skolēnu veica arī radošu darbu- video "Īstenība un realitāte". Noslēguma pasākumā katra skola prezentēja savu darbu, notika vides erudīcijas konkurss, kur mūsu meitenes ieguva 3.vietu (73% pareizu atbilžu). 1.vietai bija 76% pareizu atbilžu. Noslēgumā visas komandas ieguva pateicības. Galvenā balva tika Salacgrīvas vidusskolas komandai. Izvērtējot savu darbu, meitenes kā komandas līderi nosauca Sabīni, kura ieguva ZAAO pārsteiguma balvu.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=e0JKqQSwsEM&feature=em-share_video_user

 Māra Buša, pulciņa "Vides izglītība" vadītāja, matemātikas skolotāja

______________________________________________________________

 

Sasniegumi ikdienas mācību darbā 2017./2018. m.g. 1. semestrī

Mēs lepojamies!

    

22.decembrī  par teicamām sekmēm un apzinīgu attieksmi pret mācību darbu (vismaz 8 balles un ļoti labi apgūti visi mācību priekšmeti(2.-3.klasē) vai vismaz 7 balles un vidējā atzīme vismaz 7,8 balles (sudraba liecība), vidējā atzīme vismaz 9 balles (zelta liecība) 4.-9.klasē) pateicības saņēma 16 skolēni:

3.klasē: Elizabete Dārziņa, Brendons Breds Dūdens, Kenets Strēlnieks

Zelta liecības saņēma:

6.klasē: Marta Kristiāna Antonova,

7.klasē: Sabīne Strazdiņa

Sudraba liecības saņēma:

5.klasē: Līga Laudiņa, Roberts Mednis, Santa Solovjova

6.klasē: Karlīna Gaspersone, Roberts Gūtmanis, Alise Elīna Petkeviča

7.klasē: Renāte Beļājeva, Armands Ričards Robītis, Elva Pužule

8.klasē: Emīls Dakša

9.klasē: Paula Dzene

Pateicības par labām  sekmēm mācībās (visos mācību priekšmetos iegūtas vismaz 6 balles, 2.-3.klasē labi apgūti  visi mācību priekšmeti)  saņēma 26 skolēni:

2.klasē: Sabīne Fjodorova, Sanija Maiga Pērkone, Samanta Seikstule

3.klasē: Katrīna Kārkliņa, Renārs Ozoliņš, Ričards Rudaks, Mikus Tauriņš

4.klasē: Amēlija Brauna,  Liāna Podziņa, Amanda Priedīte, Sandis Miks Rainskis, Letīcija Rozīte

5.klasē: Laila Līga Beļājeva, Emīls Dārziņš, Daniels Dāvis Grabis, Sanija Ivanova, Ralfs Ričards Krupenko, Rolands Reiziņš, Markuss Raivo Tauriņš

6.klasē: Kristī Ozola, Dairis Mocāns, Arta Krista Paegle, Veronika Ruska, Roberts Šūmanis

7.klasē: Loreta Lapsiņa

7.s klasē: Nikita Pahmurkins

Inese Lunte, direktores vietniece mācību darbā

______________________________________________________________

 

 Pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšana.

No 1.-8.decembrim Stalbes vidusskolas pedagogiem ir iespēja pieteikties pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanai. 

Pielikumā dokumenti: 1.Iesniegums; 2.dokuments; 3.dokuments; 4.dokuments; 5.dokuments


______________________________________________________________

 

30. novembris. "Skaļās lasīšanas sacensības".

"Skaļās lasīšanas sacensības" Stalbes vidusskolā notika 30.novembrī. Tā bija pirmā kārta pasākumam "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības", kuru organizē LNB. Otrā kārta būs reģionālās sacensības, kuras notiks Cēsu centrālajā bibliotēkā 2018.gada 6.martā. No mūsu skolas uz reģionālo konkursu tika izvirzīti 2 skolēni- Santa Solovjova un Emīls Dārziņš. Trešo vietu ieguva Līga Laudiņa un Markuss Raivo Tauriņš (visi no 5.klases). Gatavojoties sacensībām, skolēni apguva prasmes lasīt ar izteiksmi, piemērotā tempā, skaidri un saprotami, aizraujot klausītājus.

Inta Rajecka, Stalbes vidusskolas bibliotekāre

 

_____________________________________________________________

 

Radīsim nākotni paši, ejot pārmaiņu ceļu.

Diāna Briede, Amatas novada pašvaldības apvienotās izglītības pārvaldes metodiķe

21. novembrī Amatas, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas un Vecpiebalgas novadu izglītības iestāžu vadītāji tikās ar Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktoru Kārli Strautiņu, lai dalītos pieredzē, kā iestādē iet pārmaiņu ceļu arī tad, ja pārmaiņas šķiet neiespējamas. Direktors iepazīstināja klātesošos ar savu pieredzes stāstu, kas nodrošinājis vairāku inovatīvu risinājumu ieviešanu iestādē, iedvesmojis skolotājus dažādos veidos motivēt un ieinteresēt skolēnus,  lai ikvienam būtu sajūta, ka uz skolu esmu atnācis mācīties un strādāt, nevis tikai pavadīt laiku. Tas veicinājis skolēnu skaita pieaugumu par vairāk nekā 100 skolēniem pēdējo piecu gadu laikā. Skola iesaistījusies vairākos starptautiskos projektos, kas mudinājis pedagogu kolektīvu radīt nākotni pašiem, lai nekļūtu par nākotnes upuriem. Kārlis Strautiņš aicināja arī mūsu puses direktorus nebaidīties no pārmaiņām, bet izmantot šo laiku, lai veidotu savu skolas stāstu par īpašu stāstu.

Diskusijā par izglītības kvalitāti kā galvenie atslēgas vārdi tika minēti ne jau skolu reitingi, kas sakārto skolas pēc rezultātiem mācību olimpiādēs un centralizētajos eksāmenos, bet gan tas, kā iestāde prot veikt audzēkņu intelektuālo, garīgo, emocionālo, sociālo un fizisko attīstību. Kā kvalitātes rādītāji tika minēti absolventu turpmākie sasniegumi, skolas kā izglītības un kultūras kopienas funkcijas, sadarbība, līdzatbildība, pašiniciatīva, spēja nodrošināt fizisko un emocionālo drošību, prasme būt par ideju inkubatoru un realizētāju.

 _______________________________________________________________________

13.11.2017. Lāčplēša dienas skrējiens Rozulā

 

13.novembrī Rozulā norisinājās jau kārtējais, tradīcijām bagātais Lāčplēša dienas skrējiens. Skrējiens kopā pulcēja 91 dalībnieku, 1,5 km distancē 27 skrējēji, 4, 5km distancē 26 dalībnieki, bet visgarāko distanci 7.5 km skrēja visvairāk dalībnieku – 38.  Stalbes vidusskolu skrējienā pārstāvēja 29 skolēni. 1.vietas savās vecuma grupās izcīnīja Rebeka Ekerte, Kristaps Krujelis, Renāte Beļājeva un Evija Gūtmane.

1,5 km distance, 1.-3.klases zēni (21 dalībnieks)

1. Atis Gūtmanis
2. Roberts Frīdenšteins
3. Kenets Strēlnieks
4. Brendons Breds Dūdens
5. Rihards Grabis
6. Mārtiņš Mikasenoks

1,5 km distance, 1.-3.klases meitenes (6 dalībnieces)

1. Rebeka Ekerte
2. Sanija Maiga Pērkone

4,5 km distance, 4.-5.klases zēni (13 dalībnieki)         meitenes (3 dalībnieces)

5. Roberts Mednis                                                    3. Laila Līga Beļājeva
6. Jānis Gūtmanis
7. Kaspars Ozoliņš
10. Daniels Dāvis Grabis
11. Artis Savčenko

7 km distance, 6.-7.klases zēni (12 dalībnieki)         meitenes (6 dalībnieces)

6. Aleksis Ivanovs                                                       1. Renāte Beļājeva
7. Mārcis Rutkovskis                                                   3. Sabīne Strazdiņa
9. Roberts Gūtmanis                                                   4. Evita Gūtmane
10. Rinalds Ralfs Dūdens                           5. Elva Pužule
12. Roberts Šūmanis                                                            

7 km distance, 8.-9.klases zēni (10 dalībnieki)         meitenes (4 dalībnieces)

1. Kristaps Krujelis                                                      1. Evija Gūtmane
3. Oskars Lasmanis                                                    3. Sigita Beļājeva
5. Gvido Artis Opincāns                                                    
8. Rihards Irklis                                                                

Secinājumi: skrējienā piedalījās daudz skolēnu no Stalbes vsk. un tika sasniegtie labi rezultāti

Turpmāk: turpināt tradīcijas un piedalīties Lāčplēša dienas skrējienā

Oskars Urbāns, sporta skolotājs

   

 

_______________________________________________________________________

 

31.10.2017. Starpnovadu skolu sacensības Tautas bumbā D gr. (mazās skolas)

Stalbes vidusskolas 4.-6.klašu skolēni 31.oktobrī veiksmīgi startēja sacensībās rotaļa „Tautas bumba” mazajām skolām, izcīnot 1.vietu. Pavisam piedalījās 7 komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās, katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas cīnījās par 1.-4.vietu, bet pārējās komandas izspēlēja 5.-7.vietu sadali.  Viena spēle ilga 2x5 minūtes, uz laukuma   8 spēlētāji (4 zēni un 4 meitenes).

Tabula pēc grupas spēlēm

 

Komandas

1.

2.

3.

4.

Punkti

Vieta

1.    

Drabešu Jaunā skola

 

3

11:1

0

0:9

3

5:3

 

6

 

2

2.     

Skujenes pamatskola

0

1:11

 

0

0:15

0

2:15

 

0

 

4

3.     

Stalbes vidusskola

3

9:0

3

15:0

 

3

10:0

 

9

 

1

4.     

Drustu pamatskola

0

3:5

3

15:2

0

0:10

 

 

3

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Pusfināli
Amatas pamatskola -Drabešu Jaunā skola     2:1        
Straupes pamatskola -  Stalbes vidusskola     0:7
Fināls par 3.vietu
Drabešu Jaunā skola  – Straupes pamatskola 0:12
Fināls par 1.vietu

Amatas pamatskola – Stalbes vidusskola         1:7

Stalbes vidusskolu pārstāvēja Edmunds Eglītis, Tomass Zaļais, Roberts Mednis, Jānis Gūtmanis, Atis Gūtmanis, Kristī Ozola, Līga Laudiņa, Elizabete Dārziņa, Katrīna Kārkliņa, Rebeka Ekerte.

Secinājumi: šo klašu skolēni sporto piecas dienas nedēļā, viņi ir ļoti sportiski, ar labām prasmēm arī citos sporta veidos, sasniegtais rezultāts ir rādītājs tam, cik daudz šie skolēni sporto un attīstās.

Turpmāk: piedalīties Tautas bumbas sacensībās.

 

Oskars Urbāns, sporta skolotājs

 

_______________________________________________________________________

 

30. oktobrī skolā viesojās stāstniece no Kurzemes LĪGA REITERE.

Viešņa vadīja glītrakstīšanas stundu 1.-5.klases skolēniem un stāstīja par izloksnēm, apvidvārdiem un vārda spēku 5.-9. klases skolēniem un skolotājām.

Svarīgākās atziņas par glītrakstīšanu un dzīvi.

1. Kā cilvēks raksta, tā viņš dzīvo.
2. Glītrakstīšanas likumi ir arī glītas dzīves likumi.
3. Kas glīti raksta, tas glīti dzīvo.

Kas jāievēro, lai rokraksts būtu glīts?

1. Piemērota pildspalva (lai nav par resnu, ar gumiju pirkstu satvēriena vietā);
2. Pareizs pildspalvas satvēriens (ar īkšķi un rādītājpirkstu);
3. Pareizi sēdēt pie galda (ar taisnu muguru). Cik taisna mugura, tik taisns godaprāts.

Lai burti būtu glīti, salasāmi, jāatceras, ka:

   • Visam savs sākums;
   • Visam sava vieta;
   • Visam savas robežas;
   • Visam sava kārtība;
   • Visam savs smukums.

Nodarbībās gūtās skolēnu atziņas. 

“Vienā valstī ir dažādi dialekti, un tāpēc varbūt pat būs vajadzīgs tulks. Bērns nerunās pieaugušo valodā, dzīvē ir trīs periodi-bērnība, pieaugušo dzīve un vecums. Katrā periodā cilvēks runā citādi.” Alise Elīna

“Cik vērtīgi ir dialekti, tautas dziesmas, apvidvārdi, zemteksti, zīmes, simboli.” Karlīna

“Skolotāja mācīja par to, ka, ja esi savā valstī, tev ir sava valoda, bet, esot citā valsti, ir cita valoda, mainās balss tembrs. Upe ir kā laika robeža, jo, ja tu esi pieaudzis, tu vairs nedomā par skolu, bet par darbu un savu dzīvi, par bērniem un arī par mazbērniem.” Roberts

“Jāsēž taisni un nav jāmuļķojas” Artis

“Cik bagātīga un sarežģīta ir latviešu valoda.”Emīls

“Šajā stundā es domāju par senču mantojumu, par valodām, tautasdziesmām un rakstību, par skolotājas dzīvi.” Rihards 

“Es aizdomājos par to, kādas asinis manī rit, par to, vai es daru visu, lai mana dzīve būtu interesanta, vai daru visu, lai bagātinātu savu valodu.” Sabīne

Inese Kozlovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja.

 _______________________________________________________________________

 

Stalbes vidusskolas skolēni Stansdorfā Vācijā.

Jau trešo gadu Stalbes vidusskolai ir sadarbība ar Stansdorfas jauniešu centru „Clab” no Vācijas. Vasaras brivlaikā vācu jaunieši ieradās Stalbē, lai kopā ar skolas audzēkņiem izzinātu viens otru, iepazītos ar tuvāko un tālāko apkārtni.  Tagad bija kārta mūsu jauniešiem doties atbildes vizītē uz Vāciju.

Oktobra pēdējā nedēļā skolā ir brīvlaiks, bet astoņiem skolēniem šis brīvlaiks noteikti paliks atmiņā, jo viņi devās uz Stansdorfu Vācijā. Skolēnus pavadīja skolas direktore J. Dzene un skolotāja M. Buša. Piedzīvojums sākās ar lidojumu uz Berlīni, jo lielākā daļa skolēnu lidoja pirmo reizi. Ierodoties jauniešu centrā, mūs sagaidīja vācu jaunieši un kopīgā nedēļa varēja sākties.

Šajā nedēļā skolēni turpināja izzināt viens otru, piemēram, iepazina viens otra vaļasprieku, mācījās teikt frāzes vācu un latviešu valodā. Vācu jauniešiem ar latviešu valodu gāja diezgan grūti, mūsu jauniešiem ar vācu valodu veicās nedaudz vieglāk.  Viens no kopīgajiem uzdevumiem bija veidot skici par šo projektu, lai pēc tam to uzprintētu uz iepakojuma maisiņa. Šīs skices parādīja, kas visvairāk skolēniem palicis atmiņā no tikšanās reizēm Stalbē un Stransdorfā. Uz maisiņiem varējām redzēt gan mūsu Brīvības pieminekli, gan Berlīnes televīzijas torni, gan lidmašīnu, gan laivošanu pa Gauju.  Noslēgumā katrs dalībnieks tika pie sava unikāla maisiņa, kas atgādinās par šo projektu. 

Bez kopīgām radošajām darbnīcām ciemojāmies Stansdorfas mērijā, kur tikāmies ar pilsētas mēru un skatījāmies filmu par Stansdorfas vēsturi. Pilsētā (mūsu skatījumā, bet Vācijā tas ir ciemats, lai gan dzīvo 15 tūkstoši cilvēku) ir vairākas skolas, bet mēs apmeklējām jaunāko, modernāko skolu. Skola celta pirms 4 gadiem, klases aprīkotas ar jaunākajām IT iekārtām. Vienīgi skolēnus nesatikām, jo šajā nedēļā arī vācu jauniešiem bija brīvlaiks. Kopā ar vācu jauniešiem  apmeklējām Postdamu un tās lepnumu Sansusī parku ar pili. Skolēni Berlīni iepazina ar tūrisma rallija palīdzību. Grupām bija jāsameklē dotie objekti, jāiepazīstas ar informāciju par to un jāatbild uz jautājumu. Ne visas grupas atrada visus objektus, bet populārākos, kā piemēram, Brandenburgas vārtus, Reihstāgu, Berlīnes mūra  piemiņas vietas, atrada visi. 

Skolēni dzīvoja vācu ģimenēs, un dažiem no viņiem bija izbrīnīti, ka jauniešu vecvecāki prot krievu valodu. Brīvajā laikā jaunieši spēlēja dažādas spēles, kā arī apmeklējām boulinga halli.

Viens projekts beidzies, bet sadarbība turpinās. Nākamā tikšanās paredzēta 2018.gada vasarā Stalbē, kad rīkosim starptautisku jauniešu festivālu.

Māra Buša, matemātikas skolotāja.

_______________________________________________________________________ 

 

3.10.2017. Rudens kross Cēsīs

3.oktobrī Cēsu Pils parkā norisinājās Starpnovadu skolu rudens krosa sacensības astoņās vecuma grupās. Neskatoties uz rudenīgajiem laika apstākļiem, Stalbes vidusskola pilnā sastāvā piedalījās visās vecuma grupās, kopumā skolu pārstāvēja 27 skolēni, bet sacensībās  uz starta izgāja 345 dalībnieki no 17 skolām. Visaugstvērtīgākos rezultātus sasniedza meitenes, 1.vietu C grupā(6.-7.kl.) izcīnīja Renāte Beļājeva, Sabīnei Strazdiņai tajā pašā grupā zaudējot tikai 2 sekundes 3.vietai, augstā 5.vieta, bet B grupā(8.-9.kl.) Evijai Gūtmanei arī 5.vieta, zaudējot tikai sekundi 3.vietai. 

Rezultāti:
D grupas zēni (71 dalībnieks)
28. Atis Gūtmanis
32. Jānis Gūtmanis
41. Renārs Ozoliņš
42. Daniels Dāvis Grabis
44. Roberts Frīdenšteins
52. Matīss Krujelis
53. Kenets Strēlnieks
66. Roberts Mednis
70. Daniels Roberts Kūlītis

D grupas meitenes (50 dalībnieces)
14. Rebeka Ekerte
25. Kristī Ozola
33. Elizabete Dārziņa
35. Katrīna Kārkliņa
44. Līga Laudiņa
48. Amēlija BraunaC grupas zēni (52 dalībnieki)
31. Dairis Mocāns
42. Mārcis Rutkovskis
46. Ralfs Ričards Krupenko
49. Kaspars Ozoliņš
C grupas meitenes (31 dalībniece)
1. Renāte Beļājeva
5. Sabīne Strazdiņa
B grupas zēni (44 dalībnieki)
13. Kristaps Krujelis
30. Gvido Artis Opincāns
B grupas meitenes (35 dalībnieces)
5. Evija Gūtmane
16. Evita Gūtmane
19. Samanta Zariņa
28. Laura Aidariļijeva

          

Kopvērtējums             

D grupa          

1.
CPV
26
2.
Cēsu 2.p-sk.
64
3
Vecpiebalgas v-sk.
106
4
Liepas p-sk.
107
5.
Straupes p-sk
118
6.
Cēsu Pastariņa s-sk.
131
7.
Drabešu Jaunā skola
157
8
Stalbes v-sk.
167
9
Līgatnes novada v-sk.
172
10
Drustu p-sk.
175
11
Dzērbenes p-sk.
244
12
Taurenes p-sk.
230-1
13
Priekuļu v-sk.
53-3
14
Rāmuļu p-sk.
89-3
15
Inešu p-ak.
105-3
 
 
C grupa    
1
CPV
48
2
Liepas p-sk.
60
3
Straupes p-sk.
64
4
Stalbes v-sk.
175
5
Dzērbenes p-sk.
192
6
Cēsu Pastariņa s-sk.
125-1
7
Rāmuļu p-sk.
78-2
8
Līgatnes v-sk.
79-2
9
Cēsu 2.p-sk.
84-2
10
Taurenes p-sk.
106-2
11
Inešu p-ak.
110-2
12
Priekuļu v-sk.
51-3
13
Drustu p-sk.
67-3
14
CVĢ
10-4
15
Vecpiebalgas v-sk.
18-5
 
 
 
 
 
B grupa    
1
CVĢ
53
2
Vecpiebalgas v-sk.
61
3
CPV
94
4
Drustu p-sk.
103
5
Stalbes v-sk.
111
6
Straupes p-sk.
134
7
Rāmuļu p-sk.
217
8
Priekuļu v-sk.
40-1
9
Dzērbenes p-sk.
123-1
10
Cēsu 2.p-sk.
62-2
11
Līgatnes novada v-sk.
38-3
12
Inešu p-sk.
26-4
13
Liepas p-sk.
13-5
14
Taurenes p-sk.
37-5


Oskars Urbāns
, sporta skolotājs

_______________________________________________________________________ 

 

29. septembrī “Auciemmuižā” Pārgaujas novada domes organizētais
SKOLOTĀJU DIENAS PASĀKUMS Pārgaujas novada skolu pedagogiem.

 

Pārgaujas novada domes atzinības rakstus saņēma Stalbes vidusskolas pedagogi:Renāte Hmeļņicka par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu skolēnu izglītošanā; Ilze Paegle par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu skolēnu izglītošanā un skolēnu sagatavošanu olimpiādēm; Marita Mazureviča-Motte par ieguldījumu pirmsskolas bērnu muzikālajā izglītošanā un pirmsskolas pasākumu vadīšanā; Indra Grāvele par ieguldījumu struktūrvienības pirmsskolas jomas attīstībā; Solvita Jansone par nozīmī­gu ieguldījumu un inovatīviem ieteikumiem iestādes pirmsskolas skolotāja palīga - aukles darbā; Inta Rajecka par nozīmīgu ieguldījumu iestādes bibliotēkas fonda pilnveides darbā un lasītprasmes veicināšanā izglītojamiem, un skolēnu pētījuma “Par Virtakas iezi” organizēšanā.

“Gada pedagoga” titulu ieguva skolotāja Māra Buša. Skolotāja strādā par matemātikas skolotāju, vada izglītības iestādes Eko padomi, interešu izglītības nodarbības vides zinībās “Dzīvo zaļi”, ir 7.klases audzinātāja. 

 _______________________________________________________________________ 

 

Stalbes vidusskolas skolēni projektā “KARTUPELIS 2017”. 

2017.gada aprīlī Stalbes vidusskolas divas sākumskolas komandas pieteicās dalībai projektā “Kartupelis- 2017”. Projekta mērķis bija iepazīt kartupeļu audzēšanas procesu, attīstot pētnieciskās, sadarbības un analizēšanas prasmes. Pasākumu organizēja Alojas Ausekļa vidusskola. Tajā piedalījās astoņpadsmit skolas, 36 komandas, kopumā simt astoņdesmit jaunie pētnieki.

13.maijā mūsu  skolēni devās uz Aloju: komanda “Bumbulīši”( E.Dārziņa, K.Kārkliņa, M.Krujelis, R.Ekerte, K.Strēlnieks), skolotāja A. Sarapova,  un komanda “Tupenīši” (J.Antonovs, L.Rozīte, A.Priedīte, A.Brauna, K.S.Brūdere), skolotāja J.Palsa. Bērni piedalījās dažādās sporta un erudīcijas  aktivitātēs un stādīja katrs savu šķirnes “Alouette” kartupeli podā. Skolēni turpināja vasarā podos aprūpēt kartupeli un pētīt tā augšanas procesu. Sadarbojoties ar vecākiem,  meklēja piemērotāko vietu kartupeļu podam, laistīja, sargāja no lielām lietus gāzēm un vabolēm. Skolēni pildīja doto darba lapu un regulāri  vērojumus iesūtīja skolotājai. Vai Jūs ticat, ka podā var izaudzēt kartupeļus? Šis pētnieciskais projekts pierādīja, ka var.

15.septembrī ar izaudzēto kartupeli podā un skolotāju sagatavoto prezentāciju un plakātu atkal devāmies uz Aloju. Alojas Ausekļa vidusskolā projekta noslēgumā  skolēni raka savus kartupeļus, svēra, skaitīja un  piedalījās sportiskās aktivitātēs.

Liels pārsteigums bērniem bija došanās uz Alojas kartupeļu cietes ražotni “Aloja Starkelsen”.

Noslēgumā skolēniem un skolotājiem tika izteiktas pateicības par piedalīšanos projektā. Skolotāja J. Palsa saņēma 2.vietu nominācijā” Labākais skolotāja darbs”- sagatavota prezentācija par skolēnu  vasaras darbu.

Mums neizdevās izaudzēt lielāko kartupeli, tur mūs pārspēja Aglonas un Alojas skolēni, taču  projekts radīja interesi un vēlēšanos turpināt  būt par pētnieku. Izrādās, ka podā var izaudzēt pat  divus kg kartupeļu.

Antra Sarapova un Jana Palsa, sākumskolas skolotājas.

 _______________________________________________________________________

 

Ziedu Svētki 2017- MANS ATRAKTĪVAIS LAUKU ZOODĀRZS 

Ogas un sēnes paslēpties steidz,
Jo gaisā jūt ābolu vēju.
Stārķēni pirmo reiz debesīs lido,
Bet ābolu vējš pēc rudens jau smaržo. 
                              (A.   Šteimanis)

Augusta nogalē vēji un lieti bija pierimuši, dāvājot divas siltas un saulainas dienas, ko izmantoja Stalbes vidusskolas floristikas pulciņa skolēni un viņu palīgi- vecāki, lai uzburtu savu atraktīvo lauku zoodārzu.
Ābolu smaržu šoreiz aizstāja dārznieces Gunas Rukšānes flokšu kolekcijas ziedu izstāde "Bērnības smarža" skolas foajē. Brīnums, ka it kā parasts floksis var būt tik skaists un atšķirīgs gan formas, gan krāsas ziņā, un tā smarža... daudziem no mums nāca atmiņā bērnības lauku māju smarža. Viss Stalbes vidusskolas skolēnu un darbinieku kolektīvs podziņu balsojuma rezultātā izvēlējās, mūsuprāt, skaistāko floksi.
Tā ar 69 podziņām uzvarēja šķirnes "Tequila sunrise" koši oranžs floksis, otrā vietā atstājot "Bright eyes"- rozā ar koši rozā vidiņu, trešais- "Creme de la Creme"- krēmkrāsa.
Mīļs paldies dārzniecei par skaistumu un smaržu, turklāt izstādes uzvarētājs, koši oranžais floksis, augs skolas puķudobē.
Ja stārķēni jau bija aizlidojuši prom, tad dzērves gan vēl kavējās , jo divas tepat no Stalbes purviņa bija nolaidušās skolas zālienā un sagaidīja bērnus un ciemiņus 1.septembra rītā. Par palīdzību dzērvīšu, zaķa un rudens sēņu darināšanā paldies Alisei Baumanei.
Amanda Priedīte karstās līmes tehnikā no samtenēm un kaķpēdiņām uzbūra košu taureni.
1.septembrī uz skolu bija ieradies arī mazliet nobijies, bet jautrs ēzelītis, ko ar mammas palīdzību no salmiem izgatavoja Amēlija Brauna un ar ziediem skaisti sapost palīdzēja Karolīna Brūvere un Samanta Egle.
Zoodārzā draudzīgi dzīvojās pērļu vistiņa, zosīte un kaķis Princesīte. Autores -Kate Semerikova un Karlīna Gaspersone.
1.septembra agrā rītā nolaidās mazā pūcīte, viņai palīdzēja Diāna Opincāne.
Kristīnes Leitānes darinātais pēc izskata draudīgais sirsenis tika stingri piešņorēts lielajai kļavai un kļuva pavisam draudzīgs.
Bērnudārza komandu pārstāvēja skolotāja Anita Lapsiņa – zālienā pēkšņi izauga palmas ar kadiķu lapām, pa kurām rāpās čūska un pērtiķēns.
Nora Ķibilda, sākumskolas skolotājas Inta Lapsiņa un Antra Sarapova sarūpēja atraktīvu skolas simbolu- kaķi Herkulesu, kurš pa vasaru izskatījās ļoti sailgojies pēc bērniem un nu ļoti sapriecājies, ka beidzot sākas skola.
Darbojās arī labo vārdu kastīte, skatītāji varēja izteikt atzinību savam mīļākajam darbam.
Visvairāk labos vārdus saņēma kopdarbs "Mini zoodārzs"- zirneklis tīklā, pūcītes, eži un košs taurenis. Autores- Sabīne Strazdiņa, Elva Pužule un Santa Solovjova.
Vienlīdz daudz atzinības vārdu saņēma divi darbi:
"Forever alone-trīs draugi"- žirafe, pitons un bruņurupucis. Autori- Roberts Gūtmanis un Dairis Mocāns.
"Draudzīgais pirmklasnieks"- liels zirneklis ar kurpēm katrā no savām astoņām kājām. Autores- Katrīna Kārkliņa un Elizabete Dārziņa. Paldies par palīdzību mammām Ilzei un Baibai!
Visi jaunie floristi sirsnīgi pateicas par krāšņajiem cinniju ziediem Laimai Porietei, dālijām un samtenēm Ilzei Rēķei, vienreizīgajām gladiolām Everitai Virbulei, košajām dālijām Inesei Luntei,amarantiem Helēnai Lūsiņai, dažādiem ziediem Sarmītei Auziņai, bērnu vecākiem par atsaucību un visiem mūsu palīgiem.

Adrija Fusa, Stalbes vidusskolas dārzniece un floristikas skolotāja.
Foto galeriju var apskatīt gan skolas attēlu galerijā, gan Pārgaujas novada mājas lapā.

 _______________________________________________________________________